0

Bazen gücümüzün yetmediği veya altından kalkamadı mı sorunlar olsun bu sorunları dizisi korktuğumuz çekindiğimiz bize zarar vermesinden koltuğunuz insanlar tarafından gerçekleşir güçleri gücümüz bu insanlara yetmediği için bu insanlara duyduğumuz nefreti kini en yakınlarımızdan çıkartır ve o insanlara zarar vererek veya kalplerini kırarak bir nebze kendimizi avutur ve Başımızdaki O kötü insanı yaptıklarını unutmaya çalışır onu kırmak incitmek derse yakınlarımızı kırmak incitmek daha kolayimiza gelir

0 0
paylaş
+1

Çünkü korktukları insandan gelecek tepkiyi bilemezler ve sevdikleri insanları incitmek daha kolaydır ama bence kesinlikle kimseyi haksız yere incitmek doğru değil.

1 0
paylaş
+1

Çünkü korkuları ile yüzleşemezler ve korktukları şeylerin başlarına gelmesinden tırsarlar. Sevdiklerini incitme konusuna gelince, bence burada gerçek bir sevgi olsaydı incitmeye kıyamazlardı. Seven incitmez.

1 0
paylaş
0

Bilemiyorum gerçekten herkes farklı

0 0
paylaş
0

Sanıyorum sevginin bize her şeyi yapma hakkını verdiğini düşünüyoruz. Seviyorsak zarar da verebiliriz gibi bir algımız var galiba. Oysa sevgi sağlıklı bir duygudur; zarar vermez, hatta her türlü zarardan korur. İnsanı geliştirip, daha ileri daha yükseğe taşıma potansiyeli vardır sevginin.
Diğer taraftan korku, sevginin tam tersi bir potansiyelle gelir insana. İnsanı bağlar, sınırlar, hatta dondurur. Belki de donuveriyoruz korktuklarımız karşısında ve bu nedenle incitmek istesek bile bunu yapamıyoruz. Çözüldüğümüzde de sevdiklerimize patlıyor bu belki. Biraz farkında olmak, biraz da özen gerektiğini düşünüyorum sevdiğimizi düşündüğümüz insanlara karşı. Bir de arada bir sevgimizin sağlıklı olup olmadığını gözden geçirmekten de zarar gelmez diye düşünüyorum.

0 0
paylaş
0

İnsanlar hep nankör

0 0
paylaş

Aradığın bilgi, eğlence ve arkadaşlar burada.