+2

İnsan sevdiği kişiyi, ona güvense dahi kıskanır. Başkasına meyletme korkusu yer eder kalpte. Üzerine şarkı yazılmıştır zamanında. "Kıskanırım seni ben, kıskanırım kendimden. Bu nasıl aş Allah'ım, öleceğim derdimden" diye. İstemsizce kıskanma durumu ortaya çıkar. Neden sevgiden gelir.

+2

kıskanmak bir içgüdüsel duygudur bence dozunda yeterince olursa bir problem teşkil etmez fakat aşırı olduğu durumlarda bu karşınızdakini kırmak ve güven kaybına yol açar o yüzden daha anlayışlı olunması kendinizi onun yerine koyarak davranılması her zaman daha ölçülü olmanızı sağlayacaktır size tavsiyem kendinizi biraz kasmanız size aynı şey yapılsa hoşunuza gidrmi düşünmeniz ve ona göre davranmanızdır :)

+2

Sevdiğim insan hayatını değiştiriyor sahipleniyorsun kıskanıyorsun öyle kıskanıyorsunki sadece benimle konuşsun derecesine geliyor buda ister istemez oluyor birde insan yapısında varsa daha çok kıskanma oluyor.

2 0
paylaş
+2

İnsan diğer camlardan farklı olarak aynı maddeden yaratılmıştır ve kendi yapısıyla ayni olan varlığı istem dışı da oksa kıskanır

2 0
paylaş
+2

Insan sevdiğini herseyden kıskanır. Kimseyle paylaşamaz

2 0
paylaş
+2

Sahiplenmek bir nevi kıskanmak güzel birşey tabikide dozunu aşmadığı sürece ama kıskanıyorsa Bi sebebi vardır

2 0
paylaş
+2

Öncelikle sahiplendiği için bence hayatına gerçekten aldıysa birini benimsediyse çok kıskanç olabilir. Onun duşunda sevgi, aşk, güvensizlik gibi sebeplerde kıskançlığa yol açıyor.

2 0
paylaş
+2

Paylamak istemediği için yoksa yoksa kıskanmaz kimse kimseyi.

2 0
paylaş
+2

Seven insanın kıskanmasının nedeni sadece ona ait olmasını ve sürekli onla ilgilenmesini ister. Zaten seven insan kıskanmalıdır ama bu kıskanmanızda bir sınırı olmalıdır.

2 0
paylaş
+2

İnsan birisine ilgi duymaya başlayınca ve onunla beraber olunca o kişinin sadece kendisinin olmasını ister. Karşısındakinin tek işgi odağı olmak ister. Bu biraz becilliğe girer karşı tarafı düşünmeden hareket etmek gibi biraz da tabi aşk da bencilliktir bir bakıma.

2 0
paylaş
+2

Yani mesela kendimden örnek vereyim şöyle aşşırı kıskancım bunu bastırmaya çalışıyorum bazen ama böyle biriyle konuşma ona bakma düşüncesi bile öyle üzüyorki beni hani sadece ben olayım benle ilgilensin istiyorum başka birine gülünce bile böyle kötü hissediyorum.. Sadece bana gülsün mesela öyle garip biriyim yani nedenini bilmiyorum çok böyle çocuğum gibi sanki öyle hissettiğim için olabilir mi sanki bana aitmiş gibi bu yüzden sanırım ya.. Sahiplenmek istediğim için olabilir kimseyle paylaşamadığım için olabilir..

2 0
paylaş
+1

Sevdiğin için kıskanır yoldan geçen birini kıskanabiliyor musun? Hayır yani sevdiğin insan olduğu için kıskanır insan değer verir korumaya çalışır vs. Kıskanmıyorsa bir problem vardır. Kimisi var kıskanıyor ama göstermiyor. İçinden çatlayanlar mevcut aramızda. Kimiside belli ediyor.

1 0
paylaş
+1

Seven kişi ne kadar kıskanmıyorum desede kıskanır. Belli etmez, içten içe kendini kemirir, hiçbir konuda incitmez saygı duyar olduğu gibi kabul eder.

+2

Kisman onun ne kadar sevdiğini gösterin bence seven kıskanır bnce eger kiskaniyorsa demekki bişey vardır o ilişkide. Seven kişi kıskanır bunun sebebi ise onu karumak için ona önem verdiğin için daha sonra üzülmesin diye yapılır. bazıları kiskanan güvenmiyordur diyorlar alakası yok seven guvense dahi kıskanır çünkü çok sevdiği için başkasına bakmasindan bile korkar. Çünkü çok sevince bırakma korkusu vardır insanda.

2 0
paylaş
+3

Sevdiğini kimseyle paylasamaz kimse baksın istemez herseyden kıskanır seviyor çünkü

3 0
paylaş
+3

Sevdiği kişiyi kimseyle paylaşamadığı için kıskanır ona bakan herkesi kıskanır kendinden başkası ona baksın istemez.

3 0
paylaş
+3

Neden kıskanır biliyo musun?Aslında bu kıskanmak değil de daha çok korkmaktır ona zarar gelmesinden korktuğun için başkası bakar da aklını çelebilir şüphesi seni yer bitirir mesela işte bu korkmaktır aslında kıskanmak deniliyor garip ????

3 0
paylaş
+2

Sevdiğimiz kişiyi elimizde olmayan sebeplerden dolayı kıskanırız. Başkasına baktığında konuştuğunda ister istemez kıskanırız.

+2

çünkü aşık olduğu için kıskanır bence kıskançlık hani kötü bir şeydir ya mesela ama aşkta kıskançlık olmalı çünkü olmazsa normal bir ilişki olmaz bence yani diyelim ki ben sevgilimi kıskanmaz sam oda bunun farkında olduğu zaman mesela şöyle demez mi bu niye beni kıskanmıyor ki bana aşık olduğunu söylüyor da bence bana aşık değil diye düşünür şüphe eder benim ona olan aşkımdan bence buda onu üzebilir yani:)

2 0
paylaş
+2

Sahiplenme hırsının verdiği kuvvetten dolayı kıskanır.

2 0
paylaş
+1

Sevdiğimiz kişiyi sevdiğiniz için kıskanırız çünkü onunla kimse bakmasın sadece biz bakalım başkasına dönüp bakmasın konuşmasın isteriz

+2

Sahiplenme ve koruma iç güdüsü ile kıskanır aslında ama bunu çok abartan kimse ile paylaşamayan hatta oyuncağı elinden alınacak korkusu yaşayan çocuk gibi davranır bazıları. Kıskanmanin özü o değil-dir aslında bir başkasından korumak sahiplenmeye çalışmaktır.

2 0
paylaş

Aradığın bilgi, eğlence ve arkadaşlar burada.