+19

E-Devlet'e yeni özellik geldi.

Türkiye Bankalar Birliği Risk Merkezi Raporu, Yarından İtibaren e-Devlet'ten Ücretsiz Alınacak
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay'ın yaptığı açıklamaya göre, Türkiye Bankalar Birliği Risk Merkezi Raporu yarından itibaren e-Devlet üzerinden ücretsiz alınabilecek.
Vatandaşın hayatını kolaylaştıracak yeni hizmetleri, e-Devlet'e entegre etmek için çalışmalara ara vermeden devam ettiklerini vurgulayan Oktay, kuruma, vatandaşa ve devlete katma değer sağlamayan hizmetleri de sona erdirdiklerini bildirdi.

"YARINDAN İTİBAREN ÜCRETSİZ SUNULMAYA BAŞLANACAK"

e-Devlet'e finans ve bankacılık alanında yeni bir hizmeti entegre ettiklerini aktaran Oktay, şunları kaydetti:

"Türkiye Bankalar Birliği Risk Merkezi Raporu, e-Devlet üzerinden yarından itibaren ücretsiz olarak sunulmaya başlanacak. Daha önce ücret ödeyerek alınan bu hizmet, kişi başı ayda bir defa olmak üzere ücretsiz sunulacak. Vatandaşımız, bu hizmet ile evinde, internet üzerinden ücret ödemeden banka ve finansal kuruluşlardan kullandığı bireysel ve ticari nitelikli tüm kredi ve kredi kartı limitlerini, vadelerine göre borç bilgilerini ve ödenmemiş olan faiz, komisyon bilgilerini görebilecek.

Raporda, borç bilgileri banka ve finansal kuruluş bazında yer alacak. Vatandaş, tüm borçlarını ve varsa ödenmemiş olan faiz, komisyonlarını topladığında toplam borç tutarına ulaşabilecek. Ayrıca, son 10 yılda banka ve finansal kuruluşlar tarafından yasal takibe intikal ettirilmiş açık ve kapalı durumdaki borçlarını görebilecek."

Kaynak: AA
https://www.haberler.com/tbb-risk-merkezi-raporu-e-devlet-ten-ucretsiz-11835006-haberi/

19 0
21 yanıt   -  
+1

E-Devlet için gayet güzel ve kullanışlı bir portal eklenmiş, takdir ettim doğrusu. E-Devlet uygulamasının kendi eksiklerini fark edip hemen harakete geçmesi gayet güzel, ayrıca vatandaşların hayatını kolaylaştıracak güzel bir tasarı olmuş oldu.

1 0
paylaş
+1

ooo çok iyi olmuş bu bence yani .. mesela yakın zamanda babam kredi çekmek istedi ing bankasıyla 2012 yılından davaları vardı 200 tl unutlmuş ödenmemiş vsvs işte postaneden kredi başvurusu yaptık aynı banka ing 30 bin keş kredi verdi mesela ne olmuştu nasıl olmuştu bilmiyorduk en azından nerde neyimiz var görebilecegiz artık..

1 0
paylaş
+1

Güzel bir yenilik

1 0
paylaş
+1

Olması gereken bir durum gerçekleşmiş ve güzel olmuş sonuçta e-devlet üzerinden tek bir tıkla herşeye ulaşmayı kim istemez ki, devlete bağlı, güvenilir ve çeşit çeşit detaya ihtiyaç duymadan bu tarz durumların hepsine ulaşılması çok güzel bir durum. Daha fazla özellik ekleneceğini ve ilerde daha çeşitli rahatlıklarla e-devleti kullanacağımıza eminim. :)

1 0
paylaş
+1

E-Devlet hayatımızı kolaylaştıran çok güzel bir sistem ve sürekli yenilikler olması da insan hayatını gerçekten kolaylaştırıyor ve zamanla daha fazlası da olacak belli.

1 0
paylaş
+1

e devlet güzel bir uygulama bütün resmi kurumlara neredeyse tamamına ualaşabiliyorsun gün geçtikçe de yenilikler artacaktır

1 0
paylaş
0

Güzel bir uygulama olmuş bu. Özellikle kredi kartı kullanıcıları ve borçluları açısından gerçekten kolaylaştırıcı olacağını düşünüyorum. Millet blockchain'de cirit atarken hem devletlerin hem de bankaların bir şekilde kendisini buna adapte etmesini doğru buluyordum zaten. Bunun bir başlangıç olarak iyi bir adım olduğu görüşündeyim. Hem insanları da banka kapısından uzak tutarak bu blockchain'e ısıtmak yönüyle de doğru bir uygulama diye düşündüm.

0 0
paylaş
0

Güzel ve sağlıklı bir uygulama olmuş. E-devlet zaten birçok vatandaşın severek kullandığı bir internet platformu. Hem vatandaşlar için zamandan, emekten ve paradan tasarruf sağlamaktadır.

0 0
paylaş
0

Bence de entegre edilmesi çok güzel bir uygulama olmuş. İnşallah soy ağacına dönüp akşama yaşanmaz .

0 0
paylaş
0

Çok güzel bir uygulama olmuş tebrik etmek lazım arada da olsa devletimiz böyle güzel şeyler de yapıyor umarım devamı da gelir.

0 0
paylaş
0

E-Devlet kendi içerisinde yenilikler yapması çok güzel olmuş.Vatandaşların yaşamlarını kolaylaştıracak yenilikler yapılıyor.Eksiklikler düzeltiliyor bunun adına sevindim.

0 0
paylaş
0

Vatandaşlar için güzel bir uygulama yapmış e devlet hiç değilse insanlar borçlarını bilir ve önlemini almaya çalışır faiz işlemeden

0 0
paylaş
0

En sın sülalede kaldım ben

0 0
paylaş
0

Güzel olmuş insanlara kolaylık sağlanmaya başlandı artık bu yenilikleri biraz daha açsalar süper olur.

0 0
paylaş
0

Resmi kurumlarin üzerindeki evrak yükünü azaltmak için e devlete her gün yeni özelikler eklemektir eminim ki eklenen bu özelik vatandaşların işini kolaylasitirirken kurumların yükünü biraz azaltacaktır bu arada gelen yeni özeliği bilmiyorum

0 0
paylaş
+2

Ayda bir girip bakmak lazım ama bunda bile bit yeniği arar hale geldim. Beni çok da bağlamıyor açıkcası.
Borç harç kısmında yarar sağlayabileceğini düşünüyorum ben de.

0

Bu e devlet gerçekten büyük kolaylık sağladı insanlara büyük hizmet henüz başlamadı sanırım arama butonuna yazdım ama henüz aktif değil giren var mi

0 0
paylaş
+1

On numara olmuş. Böyle olması gerekiyordu zaten. Artık kredi gibi olaylarda zorlanmayacak vatandaş.

1 0
paylaş
0

Güzel bir uygulama olmuş bencede hayırlı olsun.

0 0
paylaş
+1

Güzel uygulamalar geliyor da sadece teknolojik olarak bir kolaylık sağlıyor bunlar. Bu kadar da olsun yani, internet çağındayız. Geriden bile geliyoruz.

1 0
paylaş
0

Güzel bie uygulama, umarım işe yarar olur. Ama ben pek kullanmam herhalde, kredi kartı banka vs. çok işim olmaz, umarım da olmaz..

0 0
paylaş

Aradığın bilgi, eğlence ve arkadaşlar burada.