+5

İlk önce helva dağıtılmasını dilerdim. Tatlı tatlı yerler işte ne güzel. Sonrasında da pilav ve üzerine et kavurma olabilir. Ama Türkiye şartlarında zor ya. Bu hayat pahalılığında. Bence ayran pilav yeterlidir.

5 0
paylaş
+5

Açıkçası zor durumda olan insanlara yemek dağıtılmasını isterdim.

5 0
paylaş
+5

Ne kadar da soğuk bir soru. :D Çok önemli değil benim için, ne yemek istiyorlarsa onu yesinler. Diğer tarafta bana faydası olacaksa en alasını yesinler ama.

5 0
paylaş
+4

cenazelerde yemek dagıtılmasın akarşı olup cenazeden cok yakınları yemek telaşesinde olar cenaze evinde cenazesine ağlayamayan bircok insan gördükten sonra cenazede yemek verilmesine ikramda bulunulmasına karşıyım. benim ölümüme değide yemege gelen insanlara yedikleri yemek buğazlarına durur inşallah. ayrıca ölünce arkamdan yemek verilmesini istemem.

4 0
paylaş
2 yorum
+4

Eskiden cenaze olduğunda keşkek yapıp dağıtırlarmış annem öyle söylüyordu. Bende eski adetleri geri getirirdim, ben öldükten sonra keşkek dağıtmalarını isterdim.

+2

Başlangıç olarak havuç çorbası,
Ara sıcak : paçanga böreği
Ana yemek : püre ve sebze eşliğinde balık ızgara
Salata: Tabiki roka salatası
Tatlı : fırında sütlü helva
Tamamdır menüm hazır :DDD Bu menüyle çok dua ederler mi bana acaba :)))

2 0
paylaş
4 yorum
+1

Patates kızartması ve lahmacun bide burger olabilir

1 0
paylaş
+3

Ben öldükten sonra açıkçası çokta önemli değil gibi geliyor bana çünkü cenaze evlerinde çoğu kişi karnını doyurur sma hiç dua etmezler bir pide ve ayran yeter gibime geliyor

3 0
paylaş
+2

Etli pilav , fasulye veya nohut sulusu ,salata , ayran , su , kola ,tatlı yiyecek ve içecekler kısaca herkezin hoşuna gidecek ve içlerinden dua edecek derecede beğendiren yemekler.

2 0
paylaş
+2

Zık yesinler ben öldükten sonra :))) Şaka tabi.Herkesin karnı doysun ki iyi ve usturuplu ağlasınlar.Önce bir lahmacun sonra da güzel bir tatlı yanında içeceği olan.Tamam yani daha ne yesinler.Öldüm işte çok da tıkınıp rahatsızlanıp arkamdan gelmesinler.:)))

2 0
paylaş
+3

Çiğköfte ayran dağıtılmasını isterdim. Biraz garip bir yemek olurdu cenazeye ama çiğköfteye bayılan bir insan olarak kesinlikle çiğköfte olmalıdır.

3 0
paylaş
+1

Pamuk şeker :))

1 0
paylaş
+2

Valla o kısmını daha düşünmedim :),düşünmeme de gerek yok zaten gereken neyse herkes elinden geleni yapıcaktır.Karınları doysun hayırlı dua etsinler kafi,menü zaten o gün kendinden spontane oluşur.

2 0
paylaş
+1

Cenazemde ne yemek dağıtılacağı benim derdim değil, ben zaten ölmüşüm :-) Yemeği de ben düşünecek değilim herhalde! Aslında bununla ilgili vasiyet bırakmak fena fikir olmayabilir.. Hoşlanmadığım tipleri çağırtıp hepsine kereviz yediriyormuşum mesela :-)

1 0
paylaş
+1

Tavuk dürüm dağıtılsın isterdim. İnsanlar bol bol yesinler doysunlar arkamdan belki bir dua eden olur.

1 0
paylaş
+1

Lahmacun yesinler. Son kıyağım olsun

1 0
paylaş
+2

Hiç daha ölümümden sonra ne ikram edilsin diye düşünmedim.Tabi bazı insanlar dua etmiyorlar bile yemeğini yeyip gidiyorlar.Artık cenazelerde ölüyü unutup ne ikram edelim diye düşünenler var.Aslında cenaze evinde yemek pişmez komşuları,akrabaları ikram edilecek şeyler getirir.

2 0
paylaş
+2

Ay aman aman! Kına yakabilirler güzel güzel.İstediklerini yesinler.Bu iğrenç insanlardan ve dünyadan kurtulduğuma ben seviniyor olacağım inşallah onlar da sevinir...:)) İster helva ister dondurma ister kabak tatlısı,ister ayva tatlısı(canım da çekti) hiç farketmiyor.

2 0
paylaş
3 yorum
+2

Öldüğümde yoksul yetim doyursunlar.O bana yeter..

2 0
paylaş

Aradığın bilgi, eğlence ve arkadaşlar burada.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler