+1

Askerlik düşüyor görüşleriniz nedir?

  hedeff   -   Güncel
1 0
4 yanıt   -  
0

Benim kendi görüşüm şuanki yeni askerlik sistemi çok güzel oldu adım adım profesyonel orduya gidiyoruz haftaya inşallah yasalaşacak diye biliyorum hepimiz için hayırlısı olsun.

0 0
paylaş
0

Askerliğin düşmesi, kim ne derse desin çok önemli ve gerekli bir durum. Eğitim durumuna bakılmaksızın 6 aydan sonra terhis şansı, çok daha güzel. Çünkü, askerlikte çok büyük bir eğitim eşitsizliği vardı. İlkokul,Lise,Myo bitirenler 12 ay; sadece Lisans bitirenler 5-6 ay yapıyordu. şimdi İSTEĞE BAĞLI OLARAK HERKESİN 6 AY yapması çok daha adaletli oldu. Bence, herkes 6 ay yapar gelir. çünkü 1 aydan sonra bedel ödemek isteyenler sanırım 30.000₺ ye yakın bi para ödeyecekmiş. hatta bu tutarın artma durumu da var. Yeni askerliğin tek kötü (hatta saçma yönü) yönü bence bu. Ama, Askerlik Görev Süreleri bakımından, eğer anladığım gibiyse, olması gereken sistemi nihayet getirdiler. Herkese hayırlı olsun.

0 0
paylaş
1 yorum
+1

Profosyenllik önemli bizim gibi bir durumda olan ülke için aktif olarak sürekli operasyon yapan ülkelerde biraz daha işler profosyonel olmalı. O yüzden yeni sistemin eleştirilecek tarafları vardır kesinlikle ama tam anlamıyla ortaya çıkınca fikir belirtmek daha doğru olur.

1 0
paylaş
+2

Askerliğin düşüp düşmemesi beni pek ilgilendirmiyor ne de olsa ben askerliğimi uzun yıllar önce yaptım. Hem ben askerdeyken de askerlik düşmüştü o zamanlar büyük bir şanstır askerliğin düşmesi.

2 0
paylaş

Aradığın bilgi, eğlence ve arkadaşlar burada.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler