+2

Ücretin bir önemi yok önemli olan alım gücü 5 bin tl de olsa ben 3 tl ye alacağım ürünü 15 tl ye alınca askari ücretin artmasının pek bir faydası olmuyor.

2 0
paylaş
1 yorum
+1

Aagari ücretle geçinebilen birçok aile var fakat 5000 tl ile geçinemeyen var yani asgari ücret çok azzz.

1 0
paylaş
1 yorum
+1

bence günümüz şartlarında çok az herşeye zam geliyor şöyle örnekleyelim poşete zam yüzde 20 asgari ücrete yuzde 15 bilmem kaç sizce adilmi

1 0
paylaş
1 yorum
+2

Malesef "COK DUSUK" dukkyandaki fiyatlarin "MASALAHI" var. Standart diyolar ama standart sadece fiyatlara bizim aldigimiz para bu standartlara uymuyor.

2 0
paylaş
1 yorum
+3

Resmen insanlarla dalga geçiliyor. Allah o asgari ücret komisyonundakilerin inşallah parasız ve muhtaç kalmalarına sebep olur. Amin.

3 0
paylaş
1 yorum
+1

Şimdiki maaşlara bi bakarsak gercekten çok düşük bi miktar. Evet zor kazanılmıyor ama çabuk bitiyor. Markalar çıldırmış durumda. Fiyatlar artti. Herşeyi yurtdisindan getirir olduk. Biraz daha artmasi gerekli bu maaşın. Umarim kimse yoksulluğa uğramaz. Amin.

1 0
paylaş
1 yorum
0

Şimdi burada biraz siyasete girmek en doğrusu zannedersem kim benim 2020 lira maaşım var Ve bunu 7000000 kişiyle paylaşıyorum az değil 7000000 kişi ortak paydada birleşiyor muyuz Evet şimdi benim 2020 yılı için öngördüğümüz asgari ücret zammı tahmini 2.250 lira olacaktı asgari geçim indirimi içinde olacak şekilde ama son dakika bir şey oldu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan asgari ücretleri bir jest yapacağım dedi ortak noktayı bulacağız Ve bu manada bu azımsanamayacak şekildeki Asgari ücretli arkadaşların birçoğu biliyorsunuz ki AK Partili bu AK Partili arkadaşlar Reis bize sırtın Dönmez 2700 veya 2500 lira civarlarında yapacaktık ekseriyetle konuşmak gerekirse 2500 civarları daha çoğunluktaydı konuştuklarım Ben de kesinlikle olmaz dedim en fazla iki 300 yaparlar veya iki 350 yaparlar dedim Dediğim tuttu mu Onları anlatmak mümkün değildi Reis bizi yalnız bırakmaz dediler bak dedim göreceğiz ve açıklandı asgari ücret dediğim gibi 2350 lira çıktı o ya da o civarlar ve o arkadaşları dedim ki bakın dedim EYT li arkadaşlar ne dedi Reis bizi yolda bırakmaz dedim ma ne oldu İptal oldu Hem de reisin ağzından duydular yanlış mıydı asgari ücretlide bıraktı mı yolda bıraktı Bunlar partiyi bıraktı mı bırakmadı Peki hak ediyorlar mı hak ediyorlar Peki sen bu partiden değilsin Anladım farkında olmayabilirsin senin neden sesin çıkıyor Çünkü sen bu kadar ki içinde belki yüzde onluk kesme giriyorsun tamamıyla Bu yüzden senin sesinin duyulmaması Bu yüzden arkadan Ne oldu 1 gün sonra yerli araba tanıtıldı herkesin gaz alındı mı alındı Ve Hayırlı olsun diyelim bir sene 2300 lira ile devam

0 0
paylaş
1 yorum
+1

Çok az ve ülkemizde ki şu durumda yeterli olmadığını düşünüyorum.

1 0
paylaş
+1

En düşük memur maaşının 3700 tl olması ve asgari ücretin 2324 tl olması..
Asgari ücretlinin , Memurun zam olmazsa çalışmayız gibi tehditleri yapacak durumu olmadığı için bunlar oluyor. Bak zam yapmazsanız işi durdururuz dediler paşa gibi zammı aldılar başka da diyecek birşey yok.

1 0
paylaş
1 yorum
0

Resmen kaziklaniyor millet. 2000 kusur bı aileyi gecindirmeye nasıl yetsin.? Hadi yetti diyelim. Vergilere nasıl yetsin? Her şeye zam geliyor her an. Millet hicbisey alamıyor. Allah sonumuzu hayretsin. Amin

0 0
paylaş
1 yorum
0

enflasyon çok yüksek kimsenin aldığı maaş yetmiyor artık köklü değişiklikler yapılması şart yoksa böyle devam ederse çok yuvalar ocaklar söner

0 0
paylaş
0

baskalrin aldigi maasa bakarak cok dusuk

0 0
paylaş
0

O kadar yüksek rakamlar döndü o kadar çok şeyler söylediler ki ta ki belli olana kadar insanlar nasıl umutlandı.. Yokluğa çalışıyoruz asgariye boyun eğenin zaten ne evi vardır ne başka geliri yazık günah vallahi .. Asgarinin artmadığı kadar insanların ihtiyaçları 3 katına çıktı zaten..

0

Bu sistemde iş-veren kazanıyor. İşçi, emekçi ise ay sonunu nasıl getiririm diye düşünüyor. Tamam bir anda fazla zam yapılmaz. Ekonomi olarak zarar verebilir. Ama biraz daha makûl seviyelere çekilebilirdi.

0 0
paylaş
1 yorum

Aradığın bilgi, eğlence ve arkadaşlar burada.