+4

1 Milyon 682 üniversite mezunu işsiz

  Sema99   -   Güncel
4 0
5 yanıt   -  
+1

Bu durum ülkemizin işsizlik durumunun gösterisidir inşallah düzelir...

1 0
paylaş
+2

Çok kötü bir oran ve eminim çok daha fazlası var, hatta kendi alanında çalışmayan insanlar bile var, en azından iş yapıyor dememek lazım, boşa okumuş oluyor 4 yıl üniversite..
Sistemsizlik, plansızlık, yaptık olduculuk...

0

Artarak gideceğine kalıbımı basarım. Üretmeden tüketirsen ülke ekonomisi de buna paralel olarak çöker .Buna da paralel olarak işsizlik ve yoksulluk artar ki ülke hala aynı şekilde tükenmeye devam ediyor.

0 0
paylaş
+1

Dediğim gibi mantar gibi biten 176 tane üniversite de şu anda 7.500.000 üniversite öğrencisi okumakta ve bunlar peyderpey pey 4 sene içinde mezun olacak seneye vurursan ve uzatanlari saymaz isek her sene yaklaşık 1.800.000 bin mezun veriyor. Ve ne kadar ilginçtir ki akademisyen sayımız geçen sene 156 k iken bu sene 151 k akademisyen eğitilmiş insanlarımız düşerken her sene eğitimin içine giren öğrencilerimiz artmaktadır. Bu nedenle yeni mezun olan gençlerimizin Allah yar ve yardımcısı olsun

1 0
paylaş
+2

Üniversite mezunu her sene artıyor. Bitiren iş bulamazken , arkadan gelen yeni mezunlar. Bu sorun bu şekilde duzelmez. Ondan sonra mezun öğretmenler öğretmenlik yapmak zorunda mı diye soru sorabiliyorlar. Düzeltecek kesim soru sorarsa nasıl düzelecek? Düzelecek mi gerçekten? Zor düzelir bu kafayla.

2 0
paylaş

Aradığın bilgi, eğlence ve arkadaşlar burada.