zürafa

hepsi | bugün   7 entry   -

2

bu hayvanı hayvanat bahçesi yada televizyonlardan belgesel sayesinde görmüşüzdür. boyları ve boyunları çok uzun olan bir hayvan türüdür.

3

bir hayvandır. geviş getiren memeli olarak bilinmektedir. boyları oldukça uzundur. afrika ülkesinde yaşadığı bilinmektedir.

1

anavatanı afrika olan bir hayvandır. uzun boynuyla bilinir. sevimli bir canlıdır. otçuldur. etçil hayvanların iştahını kabartır. kafasında iki tane boynuzu vardır. ülkemizde yaşamaz. hayvanat bahçelerinde görülebilir.

2

zürafa afrika kıtasında yaşayan uzun boyunlu geviş getiren otla beslenen başının üstünde iki tane anten gibi boynuzu olan memeli bir hayvandır. bu hayvanı yakından görebilmek için hayvanat bahçelerine gitmemiz gerekir.

0

uzun boyunlu hayvanlar olarak bilinmektedir. daha uzun boyunlusu yoktur. ülkemizde, hayvanat bahçelerinde görebileceğimiz bir hayvandır. genellikle, afrika ülkesinde yaşamaktadır.

1

afrika ülkesinde yaşayan bir hayvandır boyunun uzun olması ile bilinir genellikle sarı renktedir ve siyah benekleri bulunur geviş getirerek kendini doyurur.

2

karada yaşayan en uzun boylu memeli hayvandır. yerden yüksekliği 4-5 metredir. dilleri boynuzumsu yapıya sahiptir. boynuzları kemikleşmiş kıkırdaktan oluşmuştur.bir takımyıldızın adı.

Bilgi, eğlence ve arkadaşların burada.