zooloji

hepsi | bugün   9 entry   -

0

zooloji, hayvan bilimine verilen addır.

1

zooloji,veya hayvan bilimi,biyolojinin hayvanları çeşitli yönleriyle inceleyen bir alt dalıdır.eski çağlarda yaşamış ve bugün soyu tükenmiş bir çok tür ve günümüzde yaşayan bütün hayvanlar,zoolojinin inceleme alanına girmektedir.

0

hayvan bilimi olarak bilinir. hayvanları inveleyen bir bilim dalıdır. biyolojinin bir alt dalıdır. eski, yeni bütün hayvanlar inceleme alanına girer.

0

hayvan bilim dalı hayvanların yaşam tarzını ve popilasyonlarını araştıran bilim alanı

0

jeoloji dünyamızda bulunan tüm hayvanların çeşitli yönlerini özelliklerini incelemek amacıyla kullanılan kurulmuş olan bir bilim dalıdır yalnız zor kelimesinin hayvan toplulukları anlamına gelir.

0

hayvanlarla ilgilenen bilim dalı olarak bilinir.

0

hayvanlarla ilgilenen bir dal olmakla beraber onların doğayla olan etkileşimini iletişimini ve kendi doğalarına özel davranış ve yaşayış biçimini ele alan bir bilim (loji) dalıdır.

0

zooloji veya hayvan bilimi, biyolojinin hayvanları çeşitli yönleriyle inceleyen bir alt dalıdır. eski çağlarda yaşamış ve bugün soyu tükenmiş birçok tür ve günümüzde yaşayan bütün hayvanlar, zoolojinin inceleme alanına girmektedir hayvanlarla ilgilenen bilim dalı,zoolojidir.

0

hayval analı inceleyen bir tür bilim dalıdır. hayvanlar hakkında bilinmeyeni araştırır.

Bilgi, eğlence ve arkadaşların burada.