zıvanadan çıkmak

hepsi | bugün   13 entry   -

2

çok sinirlenip, öfkelenme halidir. zaman zaman hepimizin de yasadığı öfke nöbetlerinde ki durum anlatımıdır.
daha fazla saçmalayıp, beni zıvanadan çıkarma. gibi...

0

çok sinirlenmek ve öfke patlamaları sırasında yaşadığımız ana zıvanadan çıkmak denir.

0

sinirlenmekten çok fazlası delirme noktasına gelmek, hiç haz edilmeyen bir durumla karşı karşıya kalınıp kontrolden çıkmaktır. bkz:ben

1

aslında sadece çok öfkelenme durumu değil birçok duygu ve durum için kullanılabilecek bir ifade. sevgide aşırıya kaçmak için de kullanılır. veya çok şımaran çocuğu anlatmak için de kullanılabilir.

1

kontrolsüz sinirlenme sonucu delirmeden bir önce ki level diyebilirim.

0

sinirlenip kinlenmek o an herşeyi yapabilecek kıvama gelmektir.

0

zıvana inşaatlarda kullanılan bir tür bağlantı yöntemidir. iç içe giren 2 tahta tapı olması lazım. çeşitli sebeplerle bu bağlantı yerleri ayrılırsaki bu bağlantıya zıvana denir. inşaat yıkılma tehlikesi geçirir. tehlikeli durum çok öfkelendiğimizdeki tehlikeli durumu anlatmak için kullanılır.

0

tütün veya sigaranın ağız kısmına konulan kağıttan yapılmış boruya eskiden bu isim verilirmiş. hatta iç içe geçen eşyaların parçalarındaki girinti ve çıkıntılara da zıvana denirmiş. zıvanadan çıkmakda zıvanaların birbirinden ayrılması anlamına gelir.

1

çığırından çıkmak olduğundan fazla yaramazlık yapma kimseyi dinlememek genellikle çok yaramaz olan çocuklar için kullanılır veya kimseye dinlemeyen kişilere söylenir.

2

bir kişinin çok sinirlenmesi, damarına basılması sonucunda, aşırı davranışlarda bulunarak sinir katsayısını göstermesi durumdur.

0

bir insanın çok sinirli bir hale gelmesi, kontrol edilemeyecek kadar gözü dönme olayına deriz.

1

bir insanın çok sinirlenip öfkelenmesine denir.bir insanın taşkınca hareketlerde bulunmasıdır.yani o kadar sinirlenir ki delirir, aklını oynatmak anlamında kullanılır.

0

zıvanadan çıkmak çok sinirlenmek ,öfkelenmek , delirmek ve aklını oynatmak türü ifadelerle açıklanmıştır.

Bilgi, eğlence ve arkadaşların burada.