zeytinyağlılar

hepsi | bugün   9 entry   -

3

genelde zeytinyağı ile yapılan yemeklerdir. en çok zeytinyağlı sarma yapılır. soğuk yenir.

2

sebze yemeklerinin sıvı yağ ile pişirilmeli ile elde edilen yemek grubudur. zeytinyağlı pişirilmeli tercih edilir. soğuk olarak tüketilebilir. özellikle akdeniz mutfağında çok kullanılır.

1

zeytinyağlı yapılıp, soğuk tüketilebilen çeşitli meze türleri için kullanılan tabirdir. en favorisi enginar, taze fasulyedir benim için.

1

zeytinyağ ile pişirilen sebze yemekleridir. yaprak sarması, dolma biber zeytinyağlı yeşil fasulye gibi asebze yemekleridir. sıcak ve soğuk olarakda tüketilen bir yemek sınıfıdır.

1

zeytinyağı ile yapılan ve soğuk yenilen yiyecek dene zeytinyağlı yemekler denir örnek vermek gerekirse çalı fasülyesi barbunya pilaki bunlar zeytinyağlıları örnektir

1

zeytin ve türevleri.

1

zeytin yağı ile yağılan yemeklerin genel adıdır. bu yemekler soğuk olarak da yenilebikmektedir. genellikle sebze türü yemekler yapılır. ben, asla soğuk yemek yiyeyem. zeytin yağlılar da dahil.

1

içerisine zeytin yağın koyularak yapılan yemekler için kullanılan bir sözdür.örneğin;yaprak sarması ve dolma,yeşil fasulye,kuru fasulye,enginar,pırasa vb...

1

favorimdir.sağlık ve lezzet.akdeniz mutfaği denince akla zeytinyağı gelir

Bilgi, eğlence ve arkadaşların burada.