zeybek

hepsi | bugün   8 entry   -

1

diğer adı efedir. bir halk oyununa ve verilen müziğe de adını vermiştir.

0

ege yöresinin halk oyunu olarak bilinir. efelerin oynadığı bir oyundur. kendine has müzikleri de vardır. ağır bir oyundur.

1

batı anadolu efelerine bilhassa aydın, denizli, muğla,izmir ve manisa yörelerinde köylerde yaşıyan türklere verilmiş addır. bu türkler mert, cesur, atılgan, mazluma dost, haksızlığa düşman olarak tanınırlar.

0

türkiye de ege bölgesine özgü bir halk oyunudur.

0

ege bölgesi'nde oynanan bir oyun türüdür genellikle erkeklerin efe oyunu diye oynadığı oyunlardan biridir bireysel performansada prim veren tek oyundur.

0

batı anadolu efelerine verilen ad.ege dolaylarında köy ve çiftliklerde yaşayan türklere verilen isimdir.kelimenin nereden geldiği ise kesin olarak bilinmemektedir.

1

ege bölgesinde oynanmakta olan bir halk oyunudur. toplu olarak yada bireysel olarak da yapılmakta olan çok güzel bir halk oyunudur.

0

egeyöremize ait bir halk oyunumuzdur. efelere özgüdür. kendine has müzikleri vardır. ağır havalar çalar. ağır havalarda oynanan ağır bir oyundur. iki kol havaya kaldırılır. ayaklar ile müziğe uyulur. bu kadaf. çok iyi oynarım.

Bilgi, eğlence ve arkadaşların burada.