zabıta

hepsi | bugün   7 entry   -

1

yurt genelinde güvenliği sağlamak için görevlendirilmiş, içişleri bakanlığına bağlı bir kurumdur. sokaklarda bir şeyler satan insanları denetlerler.

0

canlarının istediği gibi satıcıları denetleme adı altında satıcılara hakaretler yağdırıp onlara şiddet uygulayan kurulu düzeni koruma çabasında olan içlerinde iyilerin de bulunduğu güvenlik güçleri.

0

ülkemizde belediyelere bağlı olarak hizmet sunarlar, çalıştıkları alan içersinde huzur, sağlık ve düzenin sağlanması konusunda belediye tarafından istihdam edilen ve belirtilen emir ve yasakları uygulauyan devlet memurlarıdır.

0

yerel yönetimlere bağlı çalışıp,kamu düzeninin ve halkın sağlığının korunması için denetim yapan kişilerdir. genelde semt pazarları,izinsiz afişler,sokak satıcılarını denetler. polisler gibi silah taşımazlar.

1

genelde şehirlerde belediyelere bağlı olan ve düzeni koruma ile görevlendirilmiş olan görevli.yani yurt içerisindeki güvenliği sağlayan görevli.

1

kelime anlamı olarak bir şehirde güvenliği sağlamakla görevli olan idare birimine verilen isimdir. ama toplumumuzda ve ülkemizde belediyenin çalıştırmış olduğu ve pazar, seyyar satıcı gibi şeyleri denetleyen birimdir.

0

şehirlerde güvenliği sağlayan kimselerdir dışarıda tezgah açılmasına haksız gelir elde edilmesine izin vermeyen devlet çalışanı .

Bilgi, eğlence ve arkadaşların burada.