zabıta

hepsi | bugün   6 entry   -

1

yurt genelinde güvenliği sağlamak için görevlendirilmiş, içişleri bakanlığına bağlı bir kurumdur. sokaklarda bir şeyler satan insanları denetlerler.

0

canlarının istediği gibi satıcıları denetleme adı altında satıcılara hakaretler yağdırıp onlara şiddet uygulayan kurulu düzeni koruma çabasında olan içlerinde iyilerin de bulunduğu güvenlik güçleri.

0

ülkemizde belediyelere bağlı olarak hizmet sunarlar, çalıştıkları alan içersinde huzur, sağlık ve düzenin sağlanması konusunda belediye tarafından istihdam edilen ve belirtilen emir ve yasakları uygulauyan devlet memurlarıdır.

0

yerel yönetimlere bağlı çalışıp,kamu düzeninin ve halkın sağlığının korunması için denetim yapan kişilerdir. genelde semt pazarları,izinsiz afişler,sokak satıcılarını denetler. polisler gibi silah taşımazlar.

1

genelde şehirlerde belediyelere bağlı olan ve düzeni koruma ile görevlendirilmiş olan görevli.yani yurt içerisindeki güvenliği sağlayan görevli.

1

kelime anlamı olarak bir şehirde güvenliği sağlamakla görevli olan idare birimine verilen isimdir. ama toplumumuzda ve ülkemizde belediyenin çalıştırmış olduğu ve pazar, seyyar satıcı gibi şeyleri denetleyen birimdir.

Bilgi, eğlence ve arkadaşların burada.