yumurta

hepsi | bugün   12 entry   -

1

bıldırcın, tavuk, kaz, ördek gibi hayvanlardan elde ettiğimiz protein değeri yüksek olan besinlerdir. kahvaltılarımızda soframızda yer bulurlar.

1

tavuk gibi bazı hayvanlardan elde ettiğimiz protein kaynağı olarakta bilinen besinimizdir.

1

bir dişinin vücudunda oluşan,yumurtlama ve döllenmeden sonra aynı türden bir canlı oluşturan göze.tavuk, kuş vb. yumurtası.

1

dişi üreme hücresidir. bu hücre erkek üreme hücresi ile birleştiğinde aynı türden yeni bir birey ortaya çıkar.

2

yumurta diye sorduğumuz zaman büyük bir çoğunluk buna tavukların yumurtası olarak yanıt verecektir. başka bir şey düşünen çok nadir çıkacaktır.

1

dişi hayvanların ve özellikle kuşların embriyoyu korumak amacıyla yumurtladığı yuvarlak ve oval şekilli cisimlerdir. yiyecek olarak da tüketilmektedir.

1

sürüngen, kuş ve balık gibi hayvan türlerinin dişi bireylerinin ürettiği bir hücredir. aynı zamanda erkeğin spermiyle döllenerek içerisinde yavruyu oluşturacak embriyonun gelişeceği yerdir.

1

yumurta mı tavuktan çıkar, yoksa tavuk mu yumurtadan çıkar cümlesinde geçer. bu cümle hala tartışılmaktadır. günümüzde gıda sektörünün oldukça fazla kullandığı bir üründür. farklı kuşların yumurtaları da tüketilir. örneğin; bıldırcın, deve kuşu vb.

0

dışında kabuğu olan içinde yumuşak bir yemek olan nimet ne diyebilirim

1

bol protein içeren bir besindir. kanatlı hayvanların yumurtaları sofralarımızda hem besleyiciliği hem lezzeti ile tartışmasız bir yer bulur. bir dönem kolestrole neden olduğu iddia edilmişse de iade-i itibar yapılmıştır. özellikle gelişme çağındaki çocukların tüketmesi önerilir.

1

hayvanların yavrularının bulunduğu yerdir. bıldırcın, tavuk, penguen, tavus kuşu gibi hayvanların yavruları yumurtalarda gelişimini tamamlamaktadır.

1

dişi hayvanların ve özellikle kuşların embriyoyu korumak amacıyla yumurtladığı yuvarlak ve oval şekilli cisimlerdir.

Bilgi, eğlence ve arkadaşların burada.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler