yoğurt

hepsi | bugün   17 entry   -

3

e ingilizce ve pek çok dile türkçeden geçen nadir kelimelerden biridir. çünkü atalarımız tarafından bulunup dünyaya tanıtılan bir yiyecektir. sütün mayalanması ile elde edilen bir yiyecektir. içeriğinde canlı ve yararlı bakteriler bulundurur. fermente özelliği taşır. vücuda çok yararlıdır.

3

mayalanarak yapılan koyu kıvamda bir süt ürünüdür. çoğu şeyin yanına gider ve açsanız kurtarıcıdır.

2

kalsiyum bakımından zengin bir besin kaynağıdır
protein eksikliğini bu yiyecek sayesinde giderebilirsiniz bunları meyveli olarakta tüketebilirsiniz ayran içeceğin ana maddesi dir

3

işte bunu biz bulduk.göçebe türk toplumunun icatlarından, her dilde yazılışı %90 benzerlik taşır.

2

sütten mayalanarak yapılan bir yiyecektir. yemeklerin yanında servis edilir veya bir çok durumda kullanılırlar.

2

türklerin bulduğu bir süt ürünüdür.

3

laktik asitin fermentasyonu sonucu oluşan bir süt ürünüdür. mayalama işleminde laktik asit bakterileri kullanılır. nötr bir tadı vardır, bu nedenle tuz da şeker de yakışır. tek başına, yemeklerle beraber, meyve, kuruyemiş veya sebze katılarak tüketilebilir.

2

özellikle probiyotik olanlar sindirim sistemi için oldukça sağlıklı olup düzenli olarak tüketilmelidir.

1

sütün mayalanmasıyla yapılan bir yiyecek çeşididir.

1

mayalanarak oluşur. ıcinde yararli bakteriler vardir ki bununla bitmez bazilari bitkilerden mayalayabilir
bazıları ise sütten gene mayalar, bazıları ise kozalaktan mayalar. bununla da kalmadan her gün 5 kasık tüketilmelidir

2

yoğurt son zamanlarda sürekli evde mayaladigim çok sağlıklı ve özellikle sindirime yararlı bir besindir. yoğurt mayalamaktan kısaca bahsedecek olursak. süt kaynatılır, sonra serçe parmak dayanacak sıcaklığa gelene kadar ılımaya bırakılır. ılıninca 1 litre süte 1 yemek kaşığı yoğurt eklenir ve iyice sarmalanarak sabaha kadar beklenir. sonra sabah mis gibi ev yoğurdu hazır.

1

yoğurt, besin değeri yüksek, laktik asit fermantasyonu sonucunda elde edilen ve canlı laktik asit bakterileri içeren fermente bir süt ürünüdür. lactobacillus bulgaricus sütten yoğurt yapmak için kullanılan birkaç bakteri türünden biridir.

0

yoğurt sütün faydalı bakteriler tarafından mayalanmasıyla elde edilen lezzetli ve sağlıklı bir gıdadır.

0

sütün mayalanması ile elde edilen bir süt ürünüdür. kaymaklı olanı makbuldür. paket yoğurtları tercih etmek yerine açık süt alıp yoğurt yapmak çok daha iyi ve ekonomiktir. benim tercihim böyle. afiyet olsun.

1

insanların sütten yaptıkları, süte göre daha katı olan bir hayvansal üründür. kaymaklısı ve kaymaksızı marketlerde satılmaktadır.

0

yoğurt inek ve koyun vb. sütünden yapılır ve çok faydalıdır sofranın olmazsa olmazlarındandır

0

belki de ülkemiz tarafından bulunan tek buluştur. dünyada ismi yoğurt olarak orjin bir şekilde yayılmıştır. büyükbaş ve küçükbaş hayvanların sütüne maya katılarak yapılan bir yiyecektir.

Bilgi, eğlence ve arkadaşların burada.