yirmilik diş

hepsi | bugün   13 entry   -

2

yirmi yaş dişi olarak bilinen ağzımızın arka taraflarında çıkan dişlerdir. oldukça acı ve ağrı verirler çıkarken. ileride bir dişimizi kaybettiğimiz zaman yedek olarak kullanılabilen dişlerdir.

1

yamuk yumuk çıkan,herkesin gereksiz olduğunu söylediği ama aslında diğer dişleri destekleyip kuvvetlendirme gibi bir görevi olan dişlerdir.

0

ağzımızın en arka taraflarında çıkan 4 adet diştir. ikisi alt diş bölgemizde, ikisi de üst tarafta çıkmaktadır. genel de genç yaşlar da çıkabildiği gibi bazı insanlar da hiç çıkmayadabilir. ağrısı çok fazla olduğundan ve hemen çürüme eğilimi olduğundan doktorlar genelde çekimi ön görürler.

0

20 yaşına gelince arka tarafta çıkane bir diştir bazenleri rahatsız eder ama bazen leri rahatsız etmez.

0

20 li yaşlara ağızda beliren dişlerdir. bu dişler diğer dişleri olumsuz etkileyebiliyor. bu durumda ise çekilmeleri gerekiyor. benim hala 1 tane yirmilik dişim çıkmadı.

0

başımın belasıdır. ne çıkmıştır, ne sorun yaratmıştır. içerde duruyor öylece yan gelip yatmış çene röntgeninde bariz belli. muhtemelen ilerleyen yıllarda cerrahi müdahele gerektirecek 20lik diş sendromudur.

1

insanların yirmi yaşına geldiklerinde ağızlarında çıkan ve çenemizin her iki tarafında yani en sonunda yer alan büyük azı dişleridir.

1

insanlar yirmi yaşına geldiklerinde ya da vücutları yirmi yaş olgunluğuna ulaştığı zaman çenenin en arka kısmında çıkan dişlerdir. bu dişler uzun süre diş vazifesi görmemekte, çürümektedir. bir süre sonra çekilmesi gerekir.

0

genelde yirmili yaşlarda çıkan ancak 16-17 yaşlarında da çıkabilen, azı dişlerinin arka kısmında yer alan ve çıkış sürecinde ağrı yapabilen diş çeşidi.

1

yirmi yaş civarında alt ve üst çenenin en sağ ve en solunda toplam dört azı dişi çıkar. hangi yaşta çıkacağı kişiye göre değişir. çok sağlam oldukları söylenemez. ağzın ve dişlerin görüntüsünü bozması da mümkündür.

0

yirmili yaşlarda çıktığı için yirmi yaş dişi denilmektedir. azı dişleridir. birçok insan için çile haline gelir. sağlam dişlerin düzenini bozduğu söylenir. doktorlar eğer istenirse çekiyor. geçmiş olsun.

0

bazen 25 bazen ise 18 veya 20 yaşları arasında en arka alt ve üst damağımızda çıkan dişlerde gömülü oluyor bazen veya bunların çekimi daha iyidir.

1

20'lik dişler kolay çürüyebilen, iltihap veya apse yapabilen dişlerdir. ondan dolaydır ki diş hekimlerinin % 99′u yirmilik dişlerin bir an önce çekilmesini önerirler. ... özellikle 20lik dişler hem çıkarken hem çürüdüğünde çok feci ağrı yaparlar. yirmilik dişler insanlarda yirmili yaşlarda çıkarlar, ağızda en arkadadırlar.

Bilgi, eğlence ve arkadaşların burada.