yirmilik diş

hepsi | bugün   9 entry   -

2

yirmi yaş dişi olarak bilinen ağzımızın arka taraflarında çıkan dişlerdir. oldukça acı ve ağrı verirler çıkarken. ileride bir dişimizi kaybettiğimiz zaman yedek olarak kullanılabilen dişlerdir.

1

yamuk yumuk çıkan,herkesin gereksiz olduğunu söylediği ama aslında diğer dişleri destekleyip kuvvetlendirme gibi bir görevi olan dişlerdir.

0

ağzımızın en arka taraflarında çıkan 4 adet diştir. ikisi alt diş bölgemizde, ikisi de üst tarafta çıkmaktadır. genel de genç yaşlar da çıkabildiği gibi bazı insanlar da hiç çıkmayadabilir. ağrısı çok fazla olduğundan ve hemen çürüme eğilimi olduğundan doktorlar genelde çekimi ön görürler.

0

20 yaşına gelince arka tarafta çıkane bir diştir bazenleri rahatsız eder ama bazen leri rahatsız etmez.

0

20 li yaşlara ağızda beliren dişlerdir. bu dişler diğer dişleri olumsuz etkileyebiliyor. bu durumda ise çekilmeleri gerekiyor. benim hala 1 tane yirmilik dişim çıkmadı.

0

başımın belasıdır. ne çıkmıştır, ne sorun yaratmıştır. içerde duruyor öylece yan gelip yatmış çene röntgeninde bariz belli. muhtemelen ilerleyen yıllarda cerrahi müdahele gerektirecek 20lik diş sendromudur.

1

insanların yirmi yaşına geldiklerinde ağızlarında çıkan ve çenemizin her iki tarafında yani en sonunda yer alan büyük azı dişleridir.

1

insanlar yirmi yaşına geldiklerinde ya da vücutları yirmi yaş olgunluğuna ulaştığı zaman çenenin en arka kısmında çıkan dişlerdir. bu dişler uzun süre diş vazifesi görmemekte, çürümektedir. bir süre sonra çekilmesi gerekir.

0

genelde yirmili yaşlarda çıkan ancak 16-17 yaşlarında da çıkabilen, azı dişlerinin arka kısmında yer alan ve çıkış sürecinde ağrı yapabilen diş çeşidi.

Bilgi, eğlence ve arkadaşların burada.