yılan

hepsi | bugün   14 entry   -

1

dünyada bir çok çeşidi bulunan bir sürüngendir. zehirlisi, zehirsizi bulunmaktadır. en büyükleri iri bir mandayı boğup yutabilecek kadar güçlüdür.

0

yılan sürüngen bir hayvan çeşididir.ince ve uzun bir yapıya sahiptirler.bazıları kalın da olabilir bazıları çok kısa bazıları da çok uzun olabilirler.mesela boa yılanları uzundur.

0

sürüngenlerden, ayaksız, ince ve uzun olanların genel adı.yılanlar, pullular takımına ait uzun, ayaksız etçil sürüngenlerdir. serpentes alt takımının üyeleri, ayaksız kertenkelelerden dış kulakların ve göz kapaklarının olmayışı ile ayırdedilirler. bütün pullular gibi yılanlar da, vücudu üst üste binen pullarla kaplı ektotermik amniyot omurgalılardır. türkiyede de bulunur ama insan yiyenler türkiyede bulunmaz

yılan
0

yılan sürüngen hayvanlarin en bilinenidir zararlı ve zararsız olanları da vardır bana göre her halükarda zararlıdır tamam zehiri olmayabilir ama yine de tehlike içeriyor boğarak da öldürebilir

0

soğuk ve sevimsiz aynı zamanda ürkütücü bir hayvandır, s şeklinde sürünerek hareket eden yılanların zehirli, zehirsiz, irili, ufaklı, karada, denizde yaşayan olmak üzere birçok türü vardır.

0

yılanın bir çok çeşiti ve türü vardır zehirli ve zehirsiz olarak 2 te ayrılırlar sürüngenler sınıfındadırlar zehir oranları ekvatora gidildikçe artar tehlikeli ve zararlıdırlar fazla yaklaşmamak lazım.

0

sınıflandırmada sürüngenler kısmında bulunan birçok türe sahip olan yumurta ile çoğlan hayvan.
zehirli ve zehirsiz türleride vardır.

0

sürüngen bir hayvan olup ısırdığında zehir saçar.

1

sürüngen hayvanlar içerisinde yer almakta olan kendi sınıfında bir çok çeşidi bulunan zehirli ve zehirsiz olmak üzere iki çeşidi bulunan bir hayvandır.

0

karada ve suda yaşayabilen türleri bulunan bir sürüngendir.zehirli olanları da vardır.çıngıraklı yılan,deniz yılanı,kara mamba, piton,engerek,kral yılanı, anakonda gibi türleri bulunur.dilleri çatal görünümündedir.yılın belli zamanlarında da bir yandan büyüdükleri için bulunduğu deriden çıkmak isterler ve deri değiştirirler.sinsi olarak tanımlanırlar insanlar tarafından.

0

genelde ormanlarda bulunan zehirli türleri olan sürünen bir hayvandır. kendisinden büyük varlıkları yutabilmektedir.

0

sürüngen bir hayvan. soğukkanlıdır. birçok çeşidi vardır. zehirli olanları çok tehlikelidir. bir insanı bile yutabilecek kadar büyük türleri vardır. insan yuttukları da görülmüştür.

0

sürüngen hayvan grubundandır. soğuk kanlı hayranlardır. zehirli ve çıngıraklı türleri vardır. avını bir bütün olarak yutar. midede hazmeder.

0

ayakları olmayan, uzunca, etçil bir sürüngen türüdür. üzerleri pullarla kaplıdır. yılanlar dünyanın en hızlı hareket eden kaslarına sahiptir.

Bilgi, eğlence ve arkadaşların burada.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler