yarasa

hepsi | bugün   4 entry   -

2

uçma yeteneğine sahip memeli yaratıklardır. çok miktarda böcek tükettikleri için dünya'nın dengesi için çok büyük önem taşımaktadırlar.

1

geceleri uçabilen, kanatlı memeli bir hayvandır. dünyada 1200 türü bulunmaktadır. dünyanın dengesi açısından oldukça önemli bir yer teşkil etmektedir. çünkü çok fazla böcek tüketmektedirler. vücut yapısı olarak fareyi anımsatır ve ince bir kürk ile kaplıdır.

0

on ayaklari kanat seklinde gelismis ucabilen memeli hayvan..gorme yetileri pek gelismis deil, yol yordamlarini daha cok sonara benziyen bir sistemle buluyolar..

0

kanatlı bir fare düşünün. şimdi çiğil çiğil haykırıp yalpalayarak üzerinize doğru uçtuğunu hayal edin. elinizi kolunuzu sallayarak uzaklaştırmaya çalıştığınızı, ama o rotasız kamikaze uçuşuyla alçalıp yükselerek, aynı anda her yana doğru ilerleyip çırpınarak yaklaştığını görün, saçlarınıza dolandığını hissedin. tiksinerek çığlık çığlığa kaçışın. alternatif isterseniz düşüp bayılmak var. yarasa denilen iğrenç varlıklardan birisi bana saldırmıştı. ya salaktı ya salaktı. elimde savunma aracı olarak yalnızca bir gazete vardı onu sallayıp durmuştum yaklaşmasın diye, inadına pikeler yapmıştı üzerime o sarsak titrek uçuşuyla lanet olasıca. vıcır vıcır iğrenç bir hayvan. ben de en ufak bir saldırıda dahi tramvalar yaşayan, midesi bulanmadan aynı olayı anımsayamayan bir insanım.

Bilgi, eğlence ve arkadaşların burada.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler