yara bandı

hepsi | bugün   12 entry   -

3

vücudumuzda ufak bir yara, kesik gibi kanama durumlarında mikrop kapmamak için ve yaramızın iyileşmesini kolaylaştırmak için kullandığımız bir banttır.

0

vücudumuz da oluşan küçük yaralara veya kesiklerin üzerine yapıştırılan ve kanın etrafa bulaşmasını engelleyen bant olarak adlandırılır.

2

ne kadar aman ıslatmiyim, kirletmiyim diye kasarsaniz kasın ortalama ömrü bi kaç saatten uzun olamayan nesne. sakar insanin sürekli yanında taşıdığı ve kullanımı üzerine teoriler geliştirdiği can dostu.

4

bir canlı üzerinde meydan gelen değişik yaraların bir yapıştırıcılı olarak üretilen ve ortasında kan akmasını engellemek amacı ile pamuk bulunan bez.

0

her hangi bir kaza sonucunda insanın bir yeri kanarsa, o yarayı temizleyib üstüne bir yarabandı yapıştırılıyor ve daha çabuk iyileşmesini sağlıyor. ayrıca mikrop kapmamasını da sağlıyor.

0

herhangi bir kaza sonucu oluşan küçük çaplı yaraları kapatmak üzere kullanılan sargı benzeri bir sağlık ekipmanı. kanı durdurmak ve tampon yapma görevinde kullanılır.

1

yarayı korur mottosu olan, yaranın ve derinin hava almasını engelleyip iltihap kapmasına neden olan, çıkartılışı sırasında can acıtan yapışkanlı bez.

1

hastanelerin etrafında yer alan medikal dükkanlarından toplu alıyorum. böylece oldukça ucuza geliyor. neredeyse her gün bir şekilde oramı buramı zedelediğim için kullanıyorum. haliyle yara bandı yetiştiremiyorum. tek seferde yüzlerce alıp stok yapıyorum.

0

ufak çaplı kesik ve yaralarda bölgedeki tahribatı dış etkenlere karşı korumak amacıyla kullanılan banttır.

1

insanların bir yerlerinde bir kesik oluşması sonucunda oradan kan akmaması için vede yarayı korumak amacı ile yapılan bir banttır.

0

herhangi küçük bir yara kesik gibi mesela. güzel bir çözüm üretmişler gayet kullanışlı bence.

0

insanların vücudun da oluşan çizik ve yaraları mikrop kapmasın diye üstüne yapıştırdığımız sağlık malzemesidir.

Bilgi, eğlence ve arkadaşların burada.