var sistemi

hepsi | bugün   8 entry   -

1

futbolda tartışmalı pozisyonları ekrandan tekrar izleyip yapılan hataları en aza indirmek için getirilen sistem,bana göre futbol maçlarındaki kıcılığı bozdu işin keyfini kaçırdı,halen daha hatalar devam ediyor.

1

var sistemi çoğu maçlarda hakemler açısından kurtarıcı olmuştur. bazı maçlar ise var inceleme yapılmadığından hatalı kararlar ortaya çıkmıştır.

1

uygulama türkiye'de de başlıyor. rusya'da düzenlenen 2018 dünya kupası'nın en önemli yeniliklerinin başında video yardımcı hakem (var) sistemi

1

video hakem uygulaması olarak bilinen var voleybol tenis basketbol gibi spor dallarında var iken futbola gelmesi konuşuluyordu 2018-2019 senesinde bazı liglere gelen var sistemi hatalı pozisyonların şüpheli pozisyonların saha içinde ki hakemin gözünden kaçıp video uygulaması sayesinde tekrar izlenilerek doğru karar vermesini sağlayan bir teknoloji ürünüdür.

-1

futbolda hakemin görmediği olayları veya emin olmadığı anlarda baş vurduğu kayıt sistemidir. mesela ülkemizde kullanılmaktadır çok iyi bir sistem .

0

futbolda yeni yeni uygulanmaya başlayan video hakemlik. bazı spor dallarında yıllardır uygulanmaktadır. video hakemler oyunun içinde olan hakemin yanlış ya da eksik kararlarını düzeltmekle görevlidir.

0

var sistemi bence harika oldu. ta önceden olması gereken bir sistemmiş. en azı dan haksızlık sayısı aza iniyor.

0

güzel olduğunu düşündüğüm bir durum olsa da çok şükür bu hakem bizim bu maçta yok dediğim an var odasında karar verdiğini gördüğümde dumur olduğum sistemin adıdır.
-fenerbahçe-beşiktaş derbisi (cüneyt çakır)

Bilgi, eğlence ve arkadaşların burada.