vampir

hepsi | bugün   6 entry   -

1

orta çağ'da gece dirilerek mezarından çıkan, insanlara saldırıp kanını emerek öldüren oldukça hızlı, gün ışığını sevmeyen ve çok büyük köpek dişlerine sahip olduğuna inanılan canavar.

0

vampir filmlerde izlediğim kadarıyla geceleri ortaya çıkan, ağzında yan taraflardan iki dişi sivri ve uzun olan insanların kanı ile beslenen ve insanların kanını emince onlarıda vampire dönüştüren bir yaratıktır

1

tarih boyunca farklı dönemlerde farklı farklı şeylere dayanılarak ortaya atılan, bunlardan en büyük örneğinin de voyvoda vlad tepeş nami diğer kont vlad drakula'nın olduğunun iddia edildiği yaratıklar.

0

tarih boyunca bir çok kitaba, filme ve diziye konu olmuş hayali varlıklardır. teni beyaz, kan içerek beslenen ve güneşte yanan bir varlıktır. vampir denilince benim aklıma alacakaranlık serisi geliyor. ızlemesi keyif verir.

1

tam olarak bilinmemekle birlikte insan kanının emdiği öne süren hortladı cadı veya 1 çeşit yarasa.

0

filmlere, dizilere, kitaplara, animelere birçok şeye konu olan bir türdür. bu tür genellikle ölümsüz olur. güneş ışığına çıkamazlar, kalbine kazık saplama gibi farklı şekillerde öldüğü görülebiliyor. hiçbir yemekten tat almazlar sadece kan içerler.

Bilgi, eğlence ve arkadaşların burada.