vaaz

hepsi | bugün   15 entry   -

2

din açısından, cami' lerde halka yapılan konuşma ve verilen öğütlerin tamamıdır.

0

camilerde hocaların verdiği bir konuşma nasihat türüdür.

0

özellikle cuma namazların din cami imamı veya vaiz tarafından halka anlatılan dini içerikli konulardır. cuma namazlarında vaazi dinlemek cuma namazı için olmazsa olmazdır. vaaz verilirken namaz kılınmaması, vaazın dinlenilmesi gerekir.

0

bir kimseye, topluluğa kalplerinin yumuşatılması için söylenen sözler topluluğu.

0

camide dinlemek için gidilen ama sadece dinlenip uyulmayan sözler...

0

dini günlerde ve cuma namazı öncesi cemaate dinen ve ahlaken bilgilerin, örneklerin ve hadislerden alıntıların anlatıldığı durumdur.

1

camilerde yada mescitlerde yada başka yerlerde vaizlerin insanlara din ile ilgili bir şeyler anlatmak için yaptıkları konuşmalardır.

0

camilerde imamı. sohbeti dini konularla ilgili bilgi vermesi. bazen kıssadan hisse anlatması gibi konular içerir.

0

camide imamların hutbeye çıkıp müslüman kardeşlerimize verdiği dini bilgidir ben en çok cuma namaxlarından duyarım vaaz ları.

1

diğer anlamı nasihat etmektir. genellikle camilerde, imamların, namaz kılındıktan sonra sonra söylediği şeylerin tümüne denilir.

0

cuma veya kandil gibi günlerde imamın herhangi bir konuda camide bulunan insanları o konu hakkında bilgilendirmesi tavsiye vermesidir.

1

camilerde insanları bilgilendirmek amacıyla imamların önemli konular hakkında camii cemaatine bilgiler vermesidir. cuma günleride hutbeden bilgi verilir.

0

bir insana onu güzel ahlaka ve doğru davranışlara yönlendirecek konuşmalara vaaz denir.camilerde vaizlerin öğüt niteliği taşıyan konuşmalarına da denir.

0

camide insanları güzel ahlak doğru davranışlar veya başka bu gibi konularda konuşmaya vaaz denir

0

genellikle cuma namazı sonrası imamın dini konular hakkında camiye gelen insanlarla konuşmasıdır . bildiğilendirmesidir

Bilgi, eğlence ve arkadaşların burada.