üzüm

hepsi | bugün   10 entry   -

1

ürün yaz günlerinin tatlı bir meyvesidir üzümler çeşit çeşit olabilir kara üzüm beyaz üzüm ve kuş üzümü diye ayrılır bazı üzümler çekirdekli bazı üzümler ise çekirdeksiz olur.

2

yaz mevsiminde tüketilen sulu bir meyvedir.siyah ve yeşil olmak üzere iki türü vardır.bazı üzümlerin içinde çekirdek bulunur.

1

bağda yetişen sulu bir meyvedir. tadı çok güzel. mor ve beyaza yakın renkleri vardır. birde kuru üzüm var.

1

yaz aylarında bağlarda yetişen çekirdekli veya çekirdeksiz sulu bir meyvedir renkleri genellike yeşil mor gibi renkleri vardır kurutulur bazı evlerde öyle yenir

1

dağda yetişen sulu bir meyvedir siyah ve yeşil olmak üzere iki çeşidi bulunur çekirdekli veya çekirdeksiz olanları da bulunur.

1

üzüm, asmagiller familyasının vitis cinsinden sarılgan bitki ve yeryüzünde kültürü yapılan en eski meyve türlerine verilen ad. tarihçesi mö 5000 yılına kadar dayanır. anavatanı anadolu'yu da içine alan küçük asya, kafkasya'yı da kapsayan bölgedir

0

asma yapraklarının arasında taze taze yeşil, mor salkımlar halinde bulunan ve toplandıktan sonra kurutulmuş haliyle de satılan hatta hoşaf yapılan meyve.

1

yaz aylarının vazgeçilmez meyvesi. hem yaprağından hep meyvesinden yararlanılabilir. yaprak sarması en sevdiğim yemektir.

0

bağ ve asmalarda elde edilen pestil, pekmez gibi şeylerin hammaddesi olan çok güzel bir üründür.

0

asma yaprağı da denilen yaprakları olan ve yaprağından lezzetleri sarma yapılan, kendisi yenilen, pekmezi yapılan çok amaçlı meyve türü.

Bilgi, eğlence ve arkadaşların burada.