uzaylı

hepsi | bugün   8 entry   -

2

doğrudan evreni kapsayan bir sözcük olsada birazda kafaları karıştıran bir konu bana göre var sana göre yok misali bir olay, fakat insanlar olarak bizde bir uzaylı sayılır mıyız sorusu da kafamızı kurcalamıyor değil.

1

uzaylı dünya dışı var olduğu düşünülen canlılara verilen isimdir. var mı yok mu sorusu çok gündeme geliyor fakat bana göre olan bir şeydir. çünkü uzay büyük ve uçsuz bucaksız bu evrende yalnız olamayız.

1

dünya dışından olan yaratıkara verilen genel ad.lakin şöyle bir durum vardır,eğer bahsi edilen yaratığın uzayda nerden geldiği bilinirse o zaman ona artık uzaylı denmez.

0

bizim dışımızda yaşadığı var sayılan varlıklardır. birçok filme de konu olmuştur. çoğu filmde farklı farklı şekillendirilmiştir. gerçekte var olup olmadığı ise bir muammadır. ben görmedim. inanmıyorum.

1

dünya dışından gelen bir canlı için kullanılır. canlı herhangi bir şey oluo olmadığı belli değildir, fakat yine de varsa o insan bile olsa uzaylı adını alacaktır.

1

uzaydan geldiklerine inanılan ama şu ana kadar her hangi bir şekilde de oldukları da ispatlanamamış olan canlılardır.mesela e.t. gibi olabilir.

0

dünya dışı varlıklar

1

dünya dışı yaşam, kökeni dünya olmayan yaşamdır. hali hazırda dünya dışında basit bakteri formunda yaşam olabileceği yönünde hipotezler bulunmakla birlikte, günümüze kadar gözlemlenebilen herhangi bir dünya dışı yaşam bulunmamaktadır. dünya dışı yaşam üzerinde araştırma yapan bilme astrobiyoloji denir.

Bilgi, eğlence ve arkadaşların burada.