uzaktan kumanda

hepsi | bugün   12 entry   -

1

elektronik bir aleti hareket ettirmeye yarayan ve pil ile çalışan bir materyal. örneğin bu bir araba yada televizyon kanallarını değişmeye yarayan el kumandasından olabilir.

2

komuta adıyla da bilinir. herkesin evinde bulunan tv’lerde kullanılan alettir. tv ile ilgili bütün ayarların yapılmasına, kanal değiştirilmesine yarar, tembel aleti olarak da bilinir.

1

uzaktan kumandalı televizyonlar çıkmadan önce uzaktan kumanda olarak evin en küçük çocuğu kullanılırdı. :)

1

bir elektirikli aletin uzaktan bir tuş sayesinde açıp kapatmak yada ona komut veren alettir

1

sadece tv için değil aynı zamanda oyuncak ve gerçek araçlar, evdeki diğer elektronik eşyalar için de kontrol sağlayan mekanizmaların bütünleştiği bir alettir.

0

90larda siyah beyaz televizyon ve kumandası da kendisinde olmasından ötürü dedemin beni televizyonun yanında kumanda niyetine kullanması aklıma geldi. zaten 3-5 tane kanal var, evir çevir aynı yerler. ne arıyorum kanallarda şaban ve erkan yolaç (evet/hayır yarışması) ikisine de hayran bulana kadar diretirdi.
şimdi öyle mi?
televizyon, klima, tül/perde sistemi, kepenkler, arabalar vs. vs. hepsi uzaktan tek tuşla açma, kapama, kilitleme, değiştirme işlemleri muhteşem icat kumanda sayesinde yapabiliyoruz.

0

biz cihazı uzaktan komuta edebilmek için üretilmiş ve bu amaçla kullanılan elektronik devresi olan bir cihazdır. günümüzde uzaktan kumandası olmayan tv kalmamıştır. :d yoksa da taktırmak şart.

0

bir makineyi yanına gitmek zorunda kalmadan uzaktan kontrol edilebilmesini sağlayan radyo frekanslı parçadır.

0

elektronik cihazların uzaktan kontrol ezilmesini sağlayan bir alettir

1

televizyonu, dvd oynatıcıyı, vcd oynatıcıyı, pervaneyi, müzik çaları gören uzak birden kumanda etmeyi sağlayan cihazlardır. arabalar için de kullanılmaktadır.

0

elektronik aletleri uzaktan kontrol etmeye yarar. örneğin televizyon kumandası. televizyonu açmaya ve kapamaya yarar.

0

elektronik cihazların uzaktan kumanda kontrol edilmesine yarayan cihaz.

Bilgi, eğlence ve arkadaşların burada.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler