türk lirası

hepsi | bugün   13 entry   -

1

türkiye'nin para birimi olup ayrıca kıprıs'ta da kullanılan bir paradır. sembolü tl olarak gösterilir. tl'nin alt birimi kuruştur. türk lirası türkiye cumhuriyeti merkez bankası tarafından basılır.

0

türkiye deki para birimidir. kuzey kıbrıs'ta da kullanılmaktadır, para basma yetkisi i türkiye cumhuriyet merkez bankası tarafından basılmaktadır.

0

türk para birimi olup ilk lira sultan abdülmecit zamanında tashihi ayarı sikke kararıyla 5 ocak 1843 senesinde basıldı.

1

türklerin kullandığı para birimidir.kağıt para olarak 5,10,20,50,100 ve 200 banknot paralar vardır.bunun dışında demir paralarda var.

1

türkiyede kullanılan para birimidir. en küçük türk lirası bozuk para olarak bir kuruştur. en küçük türk lirası kâğıt olarak beş liradır.

1

türkiye cumhuriyeti devletinin kullanmış olduğu para birimine türk lirası adı verilir.yani şu anda ülkemizin parası da dolar karşısında 5,80 tl.

0

türkiye'de kullanılan para birimini türk lirası adı verilir türk lirası çok çeşitli evrelerden geçmiştir zamanında bir milyonluk banknotlarda vardı paradan 6 sıfırın atılması ile birlikte artık en yüksek kağıt para birimimiz 200 tl dir

0

türklerin kullanmış oldukları para birimi

0

türkiye cumhuriyeti'nin para birimidir. son 3 yıldır gelişmiş ülke para birimlerine karşı %100 den fazla değer kaybetmiştir. son zamanlarda değer kazanmasına rağmen değer kaybetmeye tekrar başlamıştır. geçmiş olsun.

1

türk para birimi.

0

türkiye'de ve kuzey kıbrıs türk cumhuriyetinde kullanılan para birimidir.türk lirasının alt birimi kuruştur.sembolü küçük t ile gösterilir.son zamanlarda dolara karşı değer kaybetmiştir.umarım eski haline geri döner.

0

türkiye'nin büyük para birimidir özellikle bozuk olan paralar için genellikle tl olarak yaparız kuruş tl aynı anlama gelir.

Bilgi, eğlence ve arkadaşların burada.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler