trileçe

hepsi | bugün   16 entry   -

2

trileçe ilk meksika da üretilen, sonra tüm dünya'ya yayılan bir sütlü tatlıdır.
en önemli özelliği ise, 3 çeşit süt ile yapılmasıdır...

1

bir çeşit sütlü tatlıdır. 3 çeşit sütten üretildiği için trileçe ismini almıştır. 3 çeşit sütten üretilenine denk gelmedim daha. biraz zor iş.

1

sütlü tatlıların kraliçesidir. frambuazlı ve bol süt tadıyla efsane vazgeçemediğim enfes güzellik. cesaret edip yapamadığım ama ilk fırsatta yapmak istediğim tatlı.

1

tatlı türüdür sütten yapılır bolca vitaminlidir ve lezzetlidir.

2

bir çeşit sütten yapılan tatlı türüdür. arnavutluktan gelme bir yiyecektir. anlamı da üç süttür.keçi sütü manda sütü ile de yapılabilir.

1

kesinlikle en sevdiğim tatlılarsan birisi. insanı. parmaklarını yşyesi geliyor. böyle efsane bir tatlı olmaz ya.

1

sütlü tatlı türdür hazır olarak marketlerde satılır.

1

meksika'da üretilen bir tatlıdır üzerinden karamel konulması ile belirle şekillerin yapıldığı sütlü tatlıdır.

1

süt ile yapılan bir tatlı türüdür ve 1930 yıllarında meksika'da bulunarak tüm dünyaya yayılmıştır. özelliği şerbeti olarak 3 farklı sütün kullanılmasıdır.

1

yapılan bir kekin üstünün kızarmasını sağladıktan sonra, bol süt dökülerek servis edilmesi durumudur. üzerine istenilen bir sos ya da reçel konulabilir.

0

bursa’ya geldiğimde öğrendiğim bir tatlıdır. hafiftir;çikolatalı karamelli ve frambuazlı gibi çeşitleri vardır. oruç oruç canımızı çetirdiniz.

1

son yıllarda adı çokça duyulan, moda olan bir tatlıdır. iyi yapılırsa hem hafif hem de lezzetli bir yiyecektir. evde yapımı biraz zordur çünkü çok aşamalı bir üretim aşaması vardır.

0

balkan tatlısı çok severim arnavut olduğum için ☺️☺️

0

meksika mutfağının dünya sofralarına armağan ettiği bir tatlı türü olan trileçe yapılışı da emek ister 3 farklı sütün karışımı harika bir tatlı.

0

3 farklı sütten elde edilen karışımlar sonucunda ortaya çıkarılan enfes tatlı çeşitlerinden olan trileçe, nin ana vatanı meksika,dır.

0

3 farklı sütten yapılan yumuşak sütlü tatlıdır. inek sütü, keçi sütü ve manda sütü kullanılarak yapılır. karamel ya da çilek soslu gibi çok ince bir katman da sos dökülür. çok lezzetli ve yumuşacıktır.

Bilgi, eğlence ve arkadaşların burada.