torpil

hepsi | bugün   11 entry   -

0

herhangi bir işe girmek için işini gerçekleştirmek için uğraşan bir insanın vaadiyle bir işe yerleşen kişiye denir

0

torpil kelimesinin bir çok nitelendirdiği şey vardır. bunlardan birisi de bir çeşit tatlı türüdür. "külah tatlısı" olarak da adlandırabilinir. milföyden yapılır, içinde krema bulunur. şeklinden dolayı bu isim verilmiştir.

0

dışı plastik kap şeklinde, içinde barut bulunan ve ateş edilmesi için bir tane fitili bulunan patlayıcı madde.

0

askerlik terimisavaş gemilerinde sualtı silahı olarak kullanılan büyük bomba.
kayıran, arka çıkan kimse.
.kayırma, arka çıkma.
bir işte kendisinin kayırılmasını sağlamak.
şaşkınlık yaratacak, gerçekdışı bir haber vermek.

0

ülkemizin olmazsa olmazı.

0

bir çeşit patlayıcı. bayramların çocuk eğlencesi. sağlam sesi vardır. korkutur. satışı yasak olmasına rağmen ne hikmetse her bayramda bakkallarda bulunabiliyor. denetim yok. her bayram sağı solu patlayan çocuk haberleri çıkıyor. yazık.

0

torpilin birkaç anlamı vardır.onlardan biri de bir insanı, onun tanıdığı olan bir yere bir şekilde yerleştirmektir. belki sınavlı belki de sınavsız bir şekilde tanıdık vasıtasıyla bir iş yerine veya bir okula alınmasına torpil denir.

0

hemen hemen herşey için geçerli olan ve onsuz olmayan bir zamana geldik torpil yoksa sürünecek durumdayız.

1

torpil öncelikle 2 anlamı vardır. 1.si küçükken patlatıp attığımız torpillerdir. aşırı fazla bir patlama sesi çıkarırlar. bu torpillerin bazılarına kız kaçıran ismi verilmiştir. 2. torpil ise herhangibir bir iş başvurusunda veya sınav da veya herhangi bir şey de emeğiyle, hakkıyla elde edemeyeceğini torpil sayesinde kazananlar, alanlar vardır.

0

kimsenin vasıtası ile o yere veya orada görev almak ya da paralı olan bir okulda diyelim gidip birine tanıdığı ile daha uygun bir fiyata indirmek suretiyle yapılan bedavacılıktır.

0

her hangi bir işte tecrüben ya da rütben olmasada bir tanıdık vasıtası ile kolayca ona ulaşmak haksız yere kazanım elde etmektir. bir iş yerine örneğin torpille girilebilir. torpille sınavdan yüksek not alınabilir vs.

Bilgi, eğlence ve arkadaşların burada.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler