teneffüs

hepsi | bugün   11 entry   -

2

okullarda en çok hasretle beklenen ara anlarını anlatan kelime dilimize arapçadan geçmiştir. nefes kelimesinden türetilmiş kelime temiz hava almak için verilen ara anlamına gelmektedir.

0

teneffüs dinlenmek için temiz hava almak anlamına gelir. okullarda da öğrencilerin dersten sıkılmamaları için mola verdikleri belli bir süredir. bu süre içersinde temiz hava alarak kendilerine gelmeleri sağlanır.

1

solunum.okul vb.de dışarı çıkıp temiz hava almak, dinlenmek için verilen araya teneffüs denir

0

eğitim görülen yerlerde öğrenim olan yerlerde mola vermek amaçlı arada bir verilen ihtiyaçları karşılamak amaçlı yapılan molaya denir

0

okullarda 40 dakikalık dersin ardından verilen moladır öğrenciler o saatte dışarı çıkıp hava alabilirler yemeklerini yiyebilirler arkadaşlarıyla sohbet edebilirler

1

eğitim öğretim kurumlarında, eğitim öğretim saatleri arasında olan dinlenme vakitleridir. insan zihninin ve bedeninin dinlenmeye ihtiyacı vardır. gün boyu 6 saat dersi mola olmadan görmek çok verimsiz olurdu. molalar zihni canlandırır. dikkati arttırır.

1

teneffüs, genellkle ilk, orta ve yüsek okullarda dersler belirli bir süre işlendikten sonra her dersin ardından verilen arayı ifade eder. teneffüs süresi ders süresinden daha kısa belirlenmektedir.

2

nefes anlamına gelmektedir. okullarda ders molası olarak kullanılan bir kelimedir. üniversitelerde ise hoca teneffüs arası vermeyerek blok yapabilir.

1

okullarda 40 dakika ders arasında verilen 10 dakikalık molaya teneffüs verilmektedir

2

bir canlının içinde bulunan kirli havayı dışarıya atması ve içeriye de temiz havayı alması amacı ile yapmış oldukları hareket.yada bir işte ara vermek işi.

1

solunum.
(okul vb.de) dışarı çıkıp temiz hava almak, dinlenmek için verilen ara.

Bilgi, eğlence ve arkadaşların burada.