tempolu yürüyüş yapmak

hepsi | bugün   9 entry   -

2

sağlık,fiziksel görünüm,zayıflama birçok derde deva alışkanlık,her akşam yemekten bir saat sonra yaparsanız kolestrolünüz ve tansiyonunuz dengelenir,kan akışının hızlanır,stresinin azalır ama tempolu yürüyüşün doğru yapılması lazım.

1

tempolu yürüyüş yaparken adımlar kalça genişliğinde atılmalıdır. yürürken dik bir üst vücut duruşu kesinlikle şarttır. tempolu yürüyüşte ayaklar yeri hissetmelidir. atılan her adımda hareket topuktan başlamalı ve ayağın tamamı yerle temas ettirilerek hareketi parmak uçlarında bitirmek gerekir.

2

spor amaçlı yürüyüşlerdir. tempolu oluşu vücut için bir spor algısına neden olur. daha çok kalori yakılır, kas yapılır, metabolizma hızlandırılır..

1

sağlıklı olmak isteyen kişilerin yada kilo vermek isteyen kişilerin yaptığı bir yürüyüştür vücudun metabolizması hızlanacağı için sürekli terlenir ve yağ yakılır

0

güzel ve sakin bir şekilde yürümek saglık lı olmak için yürüyüş şart bence.

1

insanların belli bir süre yürüdükten, vücutlarını araştırdıktan sonra biraz daha hızlı yürümesine denilen bir söz dizisidir.

0

spor amaçlı yapılan bir tür yürüyüştür hızlı bir şekilde yürümeyi amaçlayan neredeyse konuşma derecesinde olan bir yürüyüş çeşididir hızlı kalori verilir ve ter atar.

0

özellikle spor yapan insanların yürüyüş tarzına tempolu yürüyüş denilir çok yavaş olmamakla beraber belirli bir hızda düzenli yürümeye tempolu yürüyüş adı verilir

0

spor salonlarına vakit bulamayanların yada para harcamak istemeyenlerin spor amaçlı yapabileceği en etkili aktivite. yürümek spor aletlerinden çok daha etkili kesinlikle.

Bilgi, eğlence ve arkadaşların burada.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler