televizyon

hepsi | bugün   6 entry   -

2

televizyon insan oğlunun bulduğu en popüler icadlardandır. teknolojinin en başlangıcı diyebiliriz. geniş bir kutu ve içinde insanlar hareket eder. günümüzde ne kadar değişik gelmesede aslında şöyle derin düşündüğümüz zaman aklımıza ermez nasıl çalıştığına.

1

elektriğe çok ilgili ve meraklı olan john logie baird ilk görüntüyü oluşturmayı başarmış, (ne kadar ilkel olsa da) 1925 yılında televizyonun patentini almıştır. günümüzdeki televizyonlar, ışık enerjisinin elektrik enerjisine dönüşmesiyle çalışır.

0

televizyonu bulanı burdan canı gönülden tebrik ediyorum evrenin en güzel icadı olmuş bence yoksa ne yapardık biz sabahları müge anlı öglen pelin çift akşam üstü zuhal topal akşamları dizilerim var o yüzden televizyon evin demirbaşı resmen olmazsa olmazı çok güzel yararlı programlar var televizyonda.

0

televizyon bir hastalık oldu.

1

nesnelerin kalıcı olmayan görüntülerinin, gerçeğe uygun bir biçimde renkli ya da siyah beyaz ve sesli olarak, elektrik yoluyla uzağa iletimi.
elektrik yoluyla uzağa iletilen görüntü ve sesi alarak görünmesini ve duyulmasını sağlayan aygıt, televizyon alıcısı.

0

ıçerisinde programların bulunduğu ses ve görüntünün olduğu bir ev eşyası ığdır televizyonlu çok izleme insana zarar verir radyasyon fazladır.

Bilgi, eğlence ve arkadaşların burada.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler