telesiyej

hepsi | bugün   10 entry   -

1

kışın kar yağdığında insanları zirveye kayak ya da snowboard yapmak için çıkaran taşıyıcılardır. güvenlik bulunmaktadır. havada iken güvenliği açmak yasaktır.

0

bir noktadan bir noktaya hava şartlarına maruz kalarak yapılan yolculuklarda kullanılan bir araçtır. kayak merkezlerinde bulunur. yukarı çıkana kadar kıçınız donar :-))

0

genellikle kayak merkezlerinde zirveye çıkmak veya başka bir noktaya ulaşmak için kurulu olan çoğunlukla sandalye şeklinde veya çoğunlukla kabin şeklinde olan küçük bir teleferik tipidir.

1

insanların kayak yapmaya gittikleri yerde ayaklarındaki kayak takımlarını çıkarmadan üst bölgelere doğru çıkmaları için yapılan teleferik.

1

genellikle kayak merkezlerinde olan insanların zirveye çıkmak veya inmek için kullandığı teleferiğin de aslında açık olanı diyebileceğimiz ulaşım aracı.

0

kayak merkezlerinde sandalye şeklinde, kamp ve yerleşim yerlerinde kabin şeklinde olan küçük teleferik tipidir.
uzunluğu 3000 mt ile en uzun telesiyej bursa uludağ'da bulunuyor.

0

hiç binme fırsatı bulamadığım bir araç

0

genellikle kayak merkezlerinde bulunan ve bir yerden bir yere taşıma aracıdır.

1

genellikle kar yağdığı zaman kullanılan, dağlarda bulunan elektronik tırmanma gereçleridir. teleferik gibi yukarıdan değil, ayaklar yere değecek şekilde, oturularak tırmanma gerçekleşir.

1

kayak merkezlerinde kurulu olanlar çoğunlukla sandalye şeklinde, kamplar ve yerleşim yerleri arasında çalışanlar ise çoğunlukla kabin şeklinde olan küçük bir teleferik tipidir. kabin şeklinde olanlara bazı ülkelerde gondol ya da telekabin'de denir.

Bilgi, eğlence ve arkadaşların burada.