telefon

hepsi | bugün   5 entry   -

1

graham bell'in icat etmiş olduğu ve bunu icat ederken sevgilisine zaman ayırmadığı için araları bozulmuştur. sevgilisinin ismi de alesssandra lolita oswaldo'dur. bugünlerde onun kısaltımını kullanıyoruz.

1

telefon eski bir icat olup insanoğlunun hayatını kolaylaştıran bir teknolojidir.
bunu icat eden graham bell ise bu icat için tüm vaktini ayırdığı için karısı ile arasında büyük sorunlar yaşamış olmasına rağmen şimdilerde herkes ona minnettardır.

1

birbirinden uzak yerlerdeki kimselerin konuşmalarını sağlayan elektrik düzeneğinin tüm bu konuşmalarda kullanılan aygıt.

0

ne kadar uzakta olursak olalım iletişimi kolaylaştıran, mesafeyi yakınlaştıran muhteşem bir buluş olduğunu söylemek oldukça mümkün.

alexander graham bell tarafından bulunmuştur ve çoğunluk olarak da böyle bilinir.
graham bell ve meucci tarafından davalık olan bu buluş, meucci'nin ölümü ile netleşememiş olup, graham bell'in de patent süresinin dolmasından ve süreyi uzatmamasından dolayı askıda kalmış bir buluş olarak da bilinir.

0

telefon ilk zamanlarda sadece arama yapabilirdi lakin teknoloji geliştikçe telefonların özelliği de arttı günümüz telefonları artık sosyal medyalara girip müzik dinleyebildiğimiz değişik sosyal medyalardan arama yapabilen bir cihazdır

Bilgi, eğlence ve arkadaşların burada.