telefon

hepsi | bugün   11 entry   -

1

graham bell'in icat etmiş olduğu ve bunu icat ederken sevgilisine zaman ayırmadığı için araları bozulmuştur. sevgilisinin ismi de alesssandra lolita oswaldo'dur. bugünlerde onun kısaltımını kullanıyoruz.

1

telefon eski bir icat olup insanoğlunun hayatını kolaylaştıran bir teknolojidir.
bunu icat eden graham bell ise bu icat için tüm vaktini ayırdığı için karısı ile arasında büyük sorunlar yaşamış olmasına rağmen şimdilerde herkes ona minnettardır.

1

birbirinden uzak yerlerdeki kimselerin konuşmalarını sağlayan elektrik düzeneğinin tüm bu konuşmalarda kullanılan aygıt.

0

ne kadar uzakta olursak olalım iletişimi kolaylaştıran, mesafeyi yakınlaştıran muhteşem bir buluş olduğunu söylemek oldukça mümkün.

alexander graham bell tarafından bulunmuştur ve çoğunluk olarak da böyle bilinir.
graham bell ve meucci tarafından davalık olan bu buluş, meucci'nin ölümü ile netleşememiş olup, graham bell'in de patent süresinin dolmasından ve süreyi uzatmamasından dolayı askıda kalmış bir buluş olarak da bilinir.

0

telefon ilk zamanlarda sadece arama yapabilirdi lakin teknoloji geliştikçe telefonların özelliği de arttı günümüz telefonları artık sosyal medyalara girip müzik dinleyebildiğimiz değişik sosyal medyalardan arama yapabilen bir cihazdır

0

ılk zamanlarda çıkan telefon telsiz telefonlarda graham bell'in icadı ığdır şimdi dokunmatik telefonlara kadar her şey elimizde bir iletişim aracıdır.

0

alexander graham bell tarafından icat edilen ve daha sonra teknolojinin gelişmesiyle herkesin sahip olduğu iletişim aracıdır

0

graham bell'in icadı insanlar birbirlerine dolaşmak haber almak için kullandıkları bir iletişim aracıdır uzakta olan bir kişiye artık görüntülü bile araya biliyoruz.

0

cep telefonu ve kablolu telefonlar vardır.daha çok birilerini aramak, iletişim kurmak amacıyla yapılmış bir icattır. cep telefonları da yine birilerini aramak, internete girmek ve mesajlaşmaya yarar.

1

farklı şehir ya da ülkelerdeki, kimi zaman aynı şehir ve bölgelerdeki insanların, birbirleri ile iletişimi sağlamak amacıyla kullandıkları ve ses iletme özelliği olan, kablolar ile bunun sağlanması ile elde edilmiş bir icattır.

0

günümüz şartlarının olmazsa olmaz en kolay ve en çabuk iletişim kurulan icadı. ev telefonlarının yerini daha çok cep telefonlarına bırakmasıyla iletişim hem sesli, hem görüntülü olarak dünyanın her yerine yapılabiliyor. büyük kolaylık, muhteşem icat.

Bilgi, eğlence ve arkadaşların burada.