tebrik etmek

hepsi | bugün   9 entry   -

1

bir düelloda bir maçta bir karşılaşmada gibi yerlerde yenildiğin zaman yenen rakibini cömertliğine onu kutlamak

0

bir başarı karşısında rakibi veya kazanan kişiyi kutlamak anlamı vardır cömertliğin göstergesidir.

1

insanların başlarına gelen güzel bir şeyi kutlamak anlamında kullanılan bir kelimedir.mesela anne olan yada baba olan birisini kutlamak.

0

başarılı olduğu bir durum karşısında birine motive edici ve yüceltmek adına söylenen sözdür.
-tebrik ederim çok güzel sinir ettin beni.

0

tebrik etmek, bir kişinin başarısını kutlamak için, onu motive etmek ve yüceltmek için başkaları tarafından söylenen sözdür. sadece sözle olmasına gerek yok, beden dilimizle de tebriğimizi belirtebiliriz.

1

bir insanı kutlamak anlamına gelmektedir. yapılan bir işin beğenilmesi sonucu, diğer insanlar tarafından taktir edilme durumudur.

0

bir işi başaran kişiye söylenen bir sözdür.bir konser sonrası, kazanılan bir yarışma sonrası ve diploma alınan durumlarda karşı tarafın söylemesi gereken bir sözdür.

1

herhangi bir alanda başarılı olan kişi ve kuruluşlara başarıları için hem sözel hemde yazılı olarak takdir edilen bir söz yada belgedir.

1

tebrik eden açısından çoğunlukla sosyal zorunluluk gereği, ikili ilişkileri sürdürmek adına yapılan, bazen de içinizden gelerek samimiyetle yapılan eylem. tebrik edilen açısından da sonuçta bazı şeyler sahte de olsa güzeldir. herkes her şeyi hemencecik tebrik eder olunca insan tüm tebriklerin samimiyetinden şüphe ediyor doğal olarak. fakat samimiyetle dile gelenine denk gelirseniz gerçekten mutluluk veren bir kutlama ifadesi.

Bilgi, eğlence ve arkadaşların burada.