tarafsız

hepsi | bugün   12 entry   -

1

bir düşünce tarafından olmayan hiç bir düşünceden de olmayan mesela savaşlarda hiç bir askerin olmadığı bölge.

0

taraf olmama haline tarafsızlık denir. bu halde olana da tarafsız denir. tarafsız olmak zordur. her insan yapamaz. taraf olmak insanın doğasında vardır.

0

hiç bir tarafı tutmamak anlamına gelir mesela 2 ülke savaş yapıyor bir ülke karışıyor hiç bir şeye tarafsız oluyor.

1

yanlı olmayan kişiler anlamına gelmektedir. tarafsız kişiler genellikle olaylara karışmaktan hoşlanmazlar. olayların dışında kalmayı tercih ederler.

0

taraflı ve tarafsız olmaksızın sonucun belirsiz oldugu kimseyi seçmemesine denmektedir.

0

hiçbir tarafı tutmayan eşit olan kişidir. bazende tarafsız olmak gerekir. onu tutacaksın ben haklıyım diyecek bu seferde diğeri kızacak yani.

0

bitaraf olan bertaraf olur diye de bir söz vardır. tarafsız kalmak bazen gereklidir. mesela mahkemeler kesinlikle tarafsızlığını korumalıdır.

0

herhangi bir düşünceyi,kanıyı ya da kimseyi kayırmayan,desteklemeyen,hiçbirinden yana olmayan herhangi bir yanı tutmayan yansız.

0

tarafsız olmak herhangi bir olay esnasında hiç bir grubun ya da kişinin yanında bulunmamaktır. yansız kalma olarakta belirtilir.

0

tarafı olmayan kişiler için kullanılan bir sıfattır. tarafsız olmak büyük bir meziyettir. çünkü günümüzde taraf olunmadan bir iş yapmak, bir yerlere gelmek oldukça zordur. bu konuda mahkemeler akla gelir. lakin mahkemelerin de hali ortadadır. geçmiş olsun.

1

yanlı ve yancı olmayan insanlara söylenen sözdür. genellikle çekingen olan insanlar ve politik insanlarda görülür.

0

a ya da b seçeneğini seçmeyen, muhalif ya da iktidar yanlısı olmayan kişilere tarafsız denir.

Bilgi, eğlence ve arkadaşların burada.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler