taksit

hepsi | bugün   12 entry   -

2

peşin alınamayacak bir ürünü veya şeyi ufak parçalara bölerek ödeme yapmaktır bu şekilde zorlanmadan istediğimiz şeye sahip oluruz

2

bir malın fiyatının belirli bir faiz karşılığında aylara bölünerek alınması durumunda taksitli aldım denilir.

0

alacağınız bir ürünün belirli bir ay kadar belirli bir para ödemeye taksitli ödeme denir.yani paranın aylara bölünme durumudur.

0

alınan bir ürünün parasının ara ara verilmesidir. kredi kartlarıyla beraber hayatımızca yer edinmiştir. taksitli satışlar satışların büyük bir çoğunluğudur.

0

bir ürünü 12 veya 36 ay içerisinde ödemesini bitirmek demektir peşin olarak ödeyememek parayı yarım yarım vermektir.

0

ödeme ve ya alacak işlemlerinde yapilan tolerans eşut değerlere bòlüm yapilması.

0

bir ürünün ya da bir işin tutarının birkaç aya bölünmesi ve ay ay verilmesidir. günümüzdeki çoğu alış veriş taksitli olarak yapılmaktadır. taksit, en çok internet alış verişlerinde kullanılmaktadır.

0

bir borcun belli zamanlarda ödenmesi gereken bölümlerinden her biri. zamane veresiyesi

1

aldığımız bir mal yada hizmetin belirli oranlarda parçalara ayrılarak ödeme imkanının daha rahat olmasını sağlamaya yarar.

1

alınan bir ürünün tutarının aylara bölünüp ödenmesine taksit denir.

0

tek seferde değilde toplam maliyeti ürüne verilen taksit miktarı kadar aylara bölüşerek toplam parayı parça parça ödemeye denir.

0

bir ürünün ücretinin birkaç seferde, küçük miktarlar halinde verilmesidir. günümüz alış verişlerinin, internet alış verişlerinin çoğu taksitlidir. taksitli alış veriş büyük nimettir. gücü yetmeyenlerin kurtarıcısıdır.

Bilgi, eğlence ve arkadaşların burada.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler