takım tutar gibi parti tutmak

hepsi | bugün   8 entry   -

3

böyle bir deyim vardır,takım ve parti tutmak birbirinden ayrılmalıdır,çünkü takım tutmak biraz gönül işidir parti desteklemek ise araştırmaya dayalı bir akıl işi olmalıdır.

2

partiden ziyade parti kurucusuna bağşanıyorlar. mesela reisi bende seviyorum hem de çok partiyi sevmek olmaz bu adamını sevmektir.

2

adaya bakmadan direk partiye vermektir kim olursa olsun verdiği partinin hep sabit kalması.

2

ülkeyi iyi yönetemediğini bile bile sürekli aynı partiye oy vermek ve yanlışlarını bile bile savunmak.

1

ülkemizde oldukça fazla herkes tarafından ciddi bir partizanlık olayı var. kimse hiç bir şekilde iyiyi, kötüyü, doğruyu, yanlışı görmüyor ve görmek de istemiyor. körü körüne bir aşk yaşadıklarını düşünüyorum.

1

özellikle ülkemizde şu an için yaşanan durumdur. siyasi partiler adeta futbol takımlarına dönüştürülmüş ve parti savunucuları birer holigan halini almışlardır. bu insanlar diğer insanları kendi partimden olanlar ve diğerleri şeklinde kategorize ederler ve kendi partilerinden olanlara sempati duyarken diğerlerinden nefret ederler.

2

böyle bir deyim olmasa günümüz insanının en temel özelliği haline gelmiştir. ki takımı öyle tutmak da saçma bir olgu. onlar da insan ve bu şekilde bakmak lazım. yani hata yapabilirler.

2

insanları kayıtlı olduğu partilere göre değil kişilik özelliklerine ve yaptığı işlere göre değerlendirmek gerektiğini anlatan sözcük öbeğidir.

Bilgi, eğlence ve arkadaşların burada.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler