sünnet

hepsi | bugün   6 entry   -

1

hazreti muhammedin müslümanlara gösterdiği yol ve koyduğu kurallara sünnet adı verilir. müslümanlar kurallar doğrultusunda sünnete uyarlar.

0

peygamber efendimizin hal, hareket, söz ve davranışları sünnet olarak ifade edilir. sünnet, peygamber efendimizin bizlere emanetidir. peygamber efendimizin şefaatine mazhar olabilmek için onun yolundan yani sünnetinden yol almak en doğrusudur.

0

erkek çocuklarının ameliyat il

1

genellikle çocukken yapılan ufak bir operasyondur. erkeklerin cinsel organlarının uç kısmının kesilmesi durumudur. müslümanlıkta yapılır.

0

peygamber efendimizin yapmış olduğu hal ve hareketler biz müslümanlar da o ne yazmışsın öyle yapmamız gerekiyor peygamber efendimizin ne yaptıysa sağlık huzur ve mutluluk için yapmıştır.

1

sünnet veya sünnet-i seniyye, tarz, yol anlamına gelen bir islam dini terimidir. islam geleneğinde peygamber muhammed'in farz olarak tanımlanan kur’an emirleri dışındaki davranışları ve herhangi bir konuda söylemiş olduğuna inanılan söz, fiil ve takrirlerine verilen addır. fıkıh'ta ef'ali mükellefin'den sayılır.

Bilgi, eğlence ve arkadaşların burada.