suluk

hepsi | bugün   11 entry   -

1

sadece su içmemizi değil herhangi bir içeceğimizi taşıyabilmemiz için üretilmiş kaplardır. plastik, metal vb. gibi çeşitli materyallerden üretilebilir.

0

su taşıya bilmek için kullanılan metal veya plastik kaplara suluk denilir. ayrıca gayet kullanışlı ve taşınabilir suluk spora giderken de götürülebilir ve kolay bir kullanımı vardır.

0

içerisine su veya farklı bir içecek doldurup her zaman yanımızda taşıyabileceğimiz bir eşyadır. genel de küçük çocuklar okula giderken sulluk kullanmaktadır.

1

insanların su içmeleri için kullanılan, plastik ya da cam kaplardır. genellikle kapakları sıkı şekilde kapanmaktadır.

0

ırba ismide verilen ve su taşımaya yarayan kap.

0

plastik, metal, cam, mika şeklinde çeşitleri olan su içme kabı.
askerlerin su içme kabına da matara denir. isimleri farklılık gösterebiliyor.
en çok da ilk öğretimler için vazgeçilmez ihtiyaç.

0

ağzı sıkı bir şekilde kapanıp içine suyum taşınabilecek şekilde ayarlanan su taşıma aracıdır okullarda öğrenciler yanında su getirmek için bunların içine koyar.

0

içine su konulan bir kaptır.benim küçükken suluğum vardı.plastikten ve renkliydi.çok işe yarıyor özellikle dışarıdayken.boyna da asılabiliyordu, bir tane ipi vardı. şimdi çeşit çeşit desen desen suluklar var.

1

kuş kafeslerinde, kuşları sulamak için içine su konan küçük kap.

0

ilkokul çocuklarının olmazsa olmaz bir aracıdır. bolca susayan çocuk, sık sık su içmek ister. işte bu isteğini de annesinin güzelce temizleyip su doldurduğu suluğu sayesinde karşılar. suyun dışında diğer sıvı şeyler de konulur. örneğin meyve suyu vb.

1

su ve diğer sıvı gıdaları taşımak için kullanılan bir araçtır. özellikle anaokulu ve ilkokul çocuklarının okula giderken yanlarına verilir.

Bilgi, eğlence ve arkadaşların burada.