suç

hepsi | bugün   9 entry   -

2

herhangi bir konu hakkında yapılan olumsuz yanlışlar.

0

yasalara, ahlaka, törelere ve belli başlı kurallara aykırı yapılan her türlü olumsuz davranış suç olarak nitelendirilir.

0

bir ülkede yada yerde yapılan kurallar çerçevesinin dışında yapılan yasadışı işler veya olumsuz davranışlar sergilenmeleri sonucunda yapılan olaylara veya gibi şeylere suç denir.

1

bir kimsenin bir yerin kanunlarına aykırı olarak bir şeyler yapmasına suç denir.yani bir yerdeki kanunlara yada orada olan törelere aykırı davranış.

2

suç yanlış veya zararlı olan veya yanlış veya zararlı olduğu düşünülen ve bundan dolayı yasaklanan davranışlar bütünüdür. kimi zaman kanunlar yani yasa koyucular tarafından belirlenirken kimi zaman da ilahi şeyler de olabilmektedir.

1

suç yasalara, ahlaka, görgü kurallarına, örf ananeye karşı yapılan kanunlar çerçevesinde yasak olan davranışların bütününe suç denir. suç işleyen kişiler hukuk kurallarına göre yargılanır ve cezalandırılır.

1

bir kişinin, istemli ya da istemsiz şekilde, yasaları çiğnemesi, illegal bir iş yapması durumunda, kişinin yaptığı işe verilen isimdir.

1

suç, yanlış ya da zararlı olduğu için yasaklanan ve bazı durumlarda cezalandırılan davranış. hukuki anlamda suç, bir toplumdaki hukuki kurumlar tarafından ceza veya güvenlik tedbiri yaptırımına bağlanmış fiildir. suçu gerçekleştiren kişiye suçlu denir.

1

yazili veya ahlaki kurallarin cignenmesine suc denir. sucu isleyenin kurallara ne kadar uygun olmayan ve kanunlara nekadar aykiri olduguna bakilarak sucun cezasi mahkemelerce karar verilen eylemlerin olusumuna suc denilmektedir.

Bilgi, eğlence ve arkadaşların burada.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler