spor

hepsi | bugün   14 entry   -

1

birçok farklı şekilde yapılabilen ve sağlık için gerekli olan aktivite

1

insan sağlığı için yapılması gerekli olan, çeşitli vücut hareketleri ile kombinasyon edilebilen, insanı aşırısı zorlayan ve ter attıran hareketlerin tümüne spor diyebiliriz. buna örnek verecek olursak eğer; uzun mesafe koşu, basketbol, futbol, tenis, gibi sporlar tüm vücudu sağlıklı yapar.

0

çok fazla dalı olması ile birlikte ilgi alanına göre kişiye psikolojik, fiziksel ve sosyal açıdan yararı olan, belli bir disiplin ve program çerçevesinde uygulanan hareketler bütünüdür.

0

vücudu zinde tutar .sağlıklı yaşam için önemlidir

0

kendi arasında dallara ayrılan ve eğlence, keyif ve sağlık için yapılan egzersizler bütününe spor adı verilir.

0

bazı kurallara göre uygulanan beden hareketlerinin tümüdür

0

spor cok fazla aktiviteleri olan günluk yapabileceğımiz hemde spor yapdıkca sağlılkı olacağımiz bir aktivite

0

spor insanın sağlıklı yaşaması ve fit görünmesi için yapılan bir aktivitedir. çeşitli dalları vardır bizim milli sporumuz güreştir.

1

sağlıklı kalmak için tercih edilen bir yaşam biçimidir. bir çok spor çeşidi bulunmaktadır. yüzme, tenis, kardiyo, kayak, snowboard, buz pateni, dans, su topu, voleybol, basketbol, hentbol, güreş, boks gibi aktivite şekilleri bulunmaktadır.

0

yapmaktan gerçekten zevk aldığım bir daldır. hemen hemen her sporu yapmaya çalışırım. yapamsamda uğraşırım. özellikle futbolu çok severim.

0

yapmaktan gerçekten zevk aldığım bir daldır. hemen hemen her sporu yapmaya çalışırım. yapamsamda uğraşırım. özellikle futbolu çok severim.

0

belli kurallara ve tekniklere uyularak yapılan, bedensel gelişmeye yararlı, eğlenmek ve yarışmak amacı da bulunan beden hareketlerinin tümünün ortak adı.sporcuların giydiği biçimde, kullanışı kolay ve rahat olan giysi,ayakkabı

0

kesinlikle hayat boyu yapmanız gereken birşey.

0

belli kuralları ve hareketleri bulunan beden eğitimi ve genellikle insanlar hayata etmeleriyle spor yapmış olurlar.

Bilgi, eğlence ve arkadaşların burada.