soba

hepsi | bugün   8 entry   -

2

gelişmişlik düzeyiyle birlikte kendi yerini önce kömürlü kalorifer sistemine bırakan, bundan 20 yıl önce neredeyse her evde olan ısınma aracı. böyle ara ara kullanmak iyi olsa da sürekli bununla ısınmaya çalışmak gerçekten insanı yoruyor.

2

bir yeri ısıtmak için kullanılan eski araçlardan biridir. kömür, odun sistemi ile çalışmaktadır.

1

köylerde hala her evde kullanılan, birkaç çeşidi de olan ısınmayı sağlayan bir araçtır.

1

soba; gaz sobası, kömür sobası gibi çeşitleri olan ısınmada kullanılan araçtır. özellikle kömür sobasının üzerinde kaynayan çay, kızartılan ekmekler, kestaneler verdiği sıcaklık ve eşsiz ortam. soba özlenendir, çocukluğumdur.

1

önceden kış ayları geldiğinde sobalar kurulurdu içerisine kömür veya odun yakınması ile evi ısıtan ev eşyasıdır.

1

eski zamanlarda kalorifer ufo olmadığı zamanlarda insanlar kış aylarında ısınabilmek için bunu kullanmışlardır kömür odun gibi malzemeleri içinde yakarak ısınırız eğer bide patates koyarsak sobanın üstüne çok güzelde olur

0

ısınmak amacıyla kullanılan odun ve kömür yakılan alete soba denilir. eskiden daha sık kullanılırdı şu an günümüzde yerini kalorifere devretmiştir

1

soba, ısınmaya yarayan bir ev aletidir. eskiden yaygın olarak kullanılıyorsa da, doğalgazın ve daha sağlıklı ısınma araçlarının yaygınlaşmaya başlamasıyla soba kullanımı azaldı. elektrikli, katı, sıvı ve gaz yakıtlı modelleri vardır. doğalgazın yaygınlaşmasıyla birlikte doğalgazlı sobaların kullanımı da artmıştır.

Bilgi, eğlence ve arkadaşların burada.