şırdan

hepsi | bugün   12 entry   -

2

koyunun karın bölgesinde bulunan her koyundan yalnızca bir tane çıktığı için değerli olan bir et parçası,adana bölgesinde içine pirinç doldurularak haşlanıp yenilen bir geleneksel yiyecektir.

1

görüntüsü pek güzel olmasa da yiyenlerin çok sevdiği etli bir besindir.

2

koyunun ilk migdesi olan güzel bir yemek diye biliyorum ama hiç yemedim tadını merak ediyorum tabiki de.

1

koyunun ilk migdesi olan güzel bir yemek ve şırdanı en iyi yapan şehirimiz ise adanadır.adanada her koşe başında şırdan bulabilirsiniz.

2

sakatat yemeklerinden biri olup adana'da meşhurdur. görüntü itibari ile cezbetmeyen oldukça iğrendiren bir yemek benim için.

1

bir çeşit et yemeğidir. görünüşü kendi adıma söyleyecek olursam bir haylı iştah kapatıcı. kendim şahsen hiç yemedim ancak youtube sayfalarında bir çok kez karşılaştım. gerçekten hiç hoş görünmüyor ancak çok seveni var. ve sanıyorum adana iline ait.

3

çocukluğum ve gençliğim adana'da geçtiği için yakinen bildiğim sakatat. arkadaşın dediği görünüşü hiç güzel olmasa da üzerine katılan baharatlarla aslında lezzetini kazanan garip bir yemek.

1

bağırsak gibi bireyden yapılan adanaya özgü bir lezzettir.

2

şırdan bağırsak içine konulan içle yapılan bir yemek hiç yemedim denemeyide düşünmüyorum

1

şırdan kuzunun midesinden yapılır arkadaşlar içi pirinçle doldurulup dikilir ne kazanlarda pişirilir yemenizi tavsiye ederim

1

dana midesinin bağırsaklara bağlandığı kısmının için pirinçli bir harç koyarak yapılan adana yöresine özgü bir sakatat yemeğidir

1

şırdan, midenin bir bölümüdür. aynı zamanda sakatat yemeklerinden mumbar ve kokoreç gibi, adana'da sıkça tüketilen ve adana'nın yöresel nitelikteki yiyeceğidir. şırdan olarak anılsa da asıl adı "şırdan dolmasıdır". bu dolma hazırlanırken genelikle kuzunun şırdanı tercih edilir.

Bilgi, eğlence ve arkadaşların burada.