sigara

hepsi | bugün   16 entry   -

1

insanların içmekten vazgeçemediği çok zararlı bir maddedir ve tütünden üretilmektedir, içine de bir sürü kimyasal madde konulmaktadır. bir kere içen kolay kolay bir daha bu sigaradan kurtulmazlar, aşırı derecede bağımlılık yapar.

0

kotu bir aliskanlik olup insanlarin baslayinca birakmakta zorlandiklari bagimlilik yapan tutun ve kimyasal maddelerden olusam zararli bir maddedir

1

sigara özel bir kağıdın içine tütün konularak ince ince silindir şeklinde sarılmış ve ateşle ön kısmından tutuşturularak içilen bir maddedir. sigaranın arka kısmında özel bir süngerimsi filitre vardır; bunun da görevi ciğerlere çekilen dumanı bir nebze süzmektir. geçmişi milattan önceye dayanmaktadır. içeriğindeki tütünün işlenmesi sırasında kullanılan kimyasallar ve içimi sırasında tütünün yanarken ortaya çıkardığı kimyasallar çok zararlıdır. sigaranın zararları hakkında yapılan binlerce akademik çalışma mevcuttur. ve bu çalışmalar gösteriyorki sigara; kanser den kısırlığa kadar bir çok hastalığın müsebbibidir.

0

şahsen 6 yıldır kullandığım, bir çok kez bırakmayı denediğin fakat başarısız olduğum, tekrar bırakmak için adım atıp 9 gündür içmediğim ve sanırım bırakmak üzerinde olduğum bir tür maddi, manevi yokedici bir zehir türü diyebilirim.

2

sigara bağımlılıktır hayatta yapılacak en büyük hatalardan biridir, en etkili maddesi nikotindir bağımlılık yapar.

0

ergenlik döneminde arkadaşlar vasıtasıyla içmiştim. ama bağımlı olmadan bıraktım. şimdi sigara kullanmadığım için içimde bir eksiklik hissetmiyorum.

0

genelde bu illette lise sıralarda bir tane arkadaş diye isimlendirdiğimiz birisinin " yak bir şey" olmaz sözüyle başlanılıp bağımlısı olunan uzun ince cep yakan 5 kişiden 3'nün itinayla tükettiği ana maddesi tütün olan ürün.

0

stres bastığında ateş yakmak istediğinde kafa yapan ilaçtır.

0

sigara içip de pişman olmayan bir kişi görmedim.

0

çeşitli markalarla içinde envai çeşit zehirle bağımlılık yaratan, kurtulmak için oldukça fazla efor sarfettiren ve son gelen zamla bırakma kararı verdiğim zıkkım.

0

gerçekten çok yaygın olan bir zehir. doktorlar millete diyor kendisi içiyor. biz böyle bir milletiz. keşke 100 tl olsa da kimse alamasa.

0

keyif verici bir bağımlılık.

1

mesele sigara icmek degildir yegen mesele sigarayi icimte olmemektir yegen dumani icine cekmisin bikere ask gibidir sigara birakilmiyor ramiz dayi

0

tütünden yapılan vee içinde insan vücuduna zararlı bir çok madde içeren bir şey.

1

içerisinde binlerce zehirli kimyasal maddelerin olduğu şu anda da çok miktarlarda da zamanların geldiği zararlı bir madde şeydir.

0

son zamanlarda zam gelen ve içinde 4000 adet zehir bulunduğu söylenen zehirdir.üstünde öldürür yazmasına rağmen kullanan çok kişi vardır.

Bilgi, eğlence ve arkadaşların burada.