sezaryen

hepsi | bugün   14 entry   -

0

bebeğin eşinin önde gelmesi, bebek eşinin erken ayrılması, bebeğin kalp hızının çok düşük olması, bebeğin yan durması, bebeğin uzun süreli oksijen sıkıntısı içinde olması, bebeğin normalden büyük olması, gebelik zehirlenmesi grubu hastalıklar ve annenin normal doğum pozisyonu sağlayamayacak kadar dar çatılı olması durunlarında sezaryen doğum çok yararlıdır...

0

doğumun normal olmadığı durumlarda karın ve rahmin kesilerek bebeğin alındığı cerrahi işleme denir. ilk modern sezaryen almanya da yapılmıştır.

0

normal doğum olmayan durumlarda ameliyat da yapılan işlemdir karnın alt kısmının kesilerek bebeğin alınması işlemine sezeryan denilmektedir

0

annenin narkozla bayıltılarak ameliyat yöntemi ile bebeğin anne karnından alınması yöntemidir.

0

hamile olan kadının karnındaki bebeğin doğum zamanı geldiğinde dışarıdan bir etki ile çıkarılması durumudur. bu işlem operasyon ile gerçekleşir. operasyonda karın yedi kat açılarak bebek olduğu yerden alınır. anne karnı dikilir.

0

hamile bir kadının normal doğumu yapmasına uygun olmadığı zaman sezeryan ile doğum gerçekleşir. ameliyat ile bebek hayata gelir.

0

hamile kadınım doğum vakti geldiğinde normal doğum gibi değilde karnı kesilerek bebeğin doğurması yöntemidir.

1

ameliyat ile bebeğin doğması işlemine verilen addır. türkiye'de çok abartılı ve yanlış bir şekilde kullanıldığını düşünüyorum. zorunlu kalınmadığı müddetçe bence başvurulmaması gereken yöntem.

0

doğumun doğal bir biçimde gerçekleşmediği durumda döl yatağının kesilerek bebeğin alınması işlemi.

0

normal yollarla gelemeyen bebeğin veya ters olarak doğumuna engel olabilmek için annenin karnını 7kat kesilmesi ile bebeğin alma işlemine denir.

0

normal yolla doğumu riskli olan bebeklerin, anne karnından kesik açılarak çıkarılması işlemidir. normal doğum saatlerce sürebileceği için kolaya kaçılan bir yoldur.

0

normal yolla doğmayan bebeğin ameliyatla alınması.

1

normal doğum yöntemi dışında bir yöntemdir. sağlık açısından sakıncalı olduğu bilinir. ancak annenin ve bebeğin sağlığı için gerekli olduğu durumlarda başvurulur.

0

anlatılmak istenen cerrahi işlem türü, yani sezaryen, julius ceasar (jül sezar)'ın annesi aurelia cotta'nın yaptığı doğum şeklinden gelmektedir. "sezar usulü" gibi yani... ama bizim milletin büyük kısmı bu kökeni sezercik olarak kabul ediyor ve kelimeyi ona göre söylüyor.

Bilgi, eğlence ve arkadaşların burada.