sezaryen

hepsi | bugün   8 entry   -

0

bebeğin eşinin önde gelmesi, bebek eşinin erken ayrılması, bebeğin kalp hızının çok düşük olması, bebeğin yan durması, bebeğin uzun süreli oksijen sıkıntısı içinde olması, bebeğin normalden büyük olması, gebelik zehirlenmesi grubu hastalıklar ve annenin normal doğum pozisyonu sağlayamayacak kadar dar çatılı olması durunlarında sezaryen doğum çok yararlıdır...

0

doğumun normal olmadığı durumlarda karın ve rahmin kesilerek bebeğin alındığı cerrahi işleme denir. ilk modern sezaryen almanya da yapılmıştır.

0

normal doğum olmayan durumlarda ameliyat da yapılan işlemdir karnın alt kısmının kesilerek bebeğin alınması işlemine sezeryan denilmektedir

0

annenin narkozla bayıltılarak ameliyat yöntemi ile bebeğin anne karnından alınması yöntemidir.

0

hamile olan kadının karnındaki bebeğin doğum zamanı geldiğinde dışarıdan bir etki ile çıkarılması durumudur. bu işlem operasyon ile gerçekleşir. operasyonda karın yedi kat açılarak bebek olduğu yerden alınır. anne karnı dikilir.

0

hamile bir kadının normal doğumu yapmasına uygun olmadığı zaman sezeryan ile doğum gerçekleşir. ameliyat ile bebek hayata gelir.

0

hamile kadınım doğum vakti geldiğinde normal doğum gibi değilde karnı kesilerek bebeğin doğurması yöntemidir.

1

ameliyat ile bebeğin doğması işlemine verilen addır. türkiye'de çok abartılı ve yanlış bir şekilde kullanıldığını düşünüyorum. zorunlu kalınmadığı müddetçe bence başvurulmaması gereken yöntem.

Bilgi, eğlence ve arkadaşların burada.