salıncak

hepsi | bugün   12 entry   -

3

küçük çocukları sallayarak uyutmak veya oyun oynamasını sağlamak için yapılmış bir tür oyuncaktır. genellikle parklarda bulunurlar.

1

parklar da bulunan uzun bir demirin iki yerinden aşağıya doğru sarkıtılan iplerin ucunda oturmak için bir tahta bulunan alettir. küçük çocukların vazgeçilmezi de diyebiliriz.

1

iki ucundan iki iple yüksek bir yere asılan ve üzerine oturulup sallanılan eğlence aracı.

1

salıncak çoçukluğumuzun favorisi hala kaç yaşına geldim eşimle akşam geç vakit yütüyüşe çıkmış isek kimsede çevrede yoksa sevinç’le binerim salıncağa

1

oyun parklarında demir karkasa iki demir halat ile tutturulan oturağı bulunan sallanmaya yaran alet.
ev tipi olanları da son yıllarda oldukça fazla çocukları daha çok sallamak yerine uyutmak amaçlı kullanılıyor.

0

oyun parkındaki oyuncaklardan biridir.

1

çocuk oyun alanlarında,i parklarda bulunan bir eğlence aracıdır. çocuklar ve çocuk olanlar salıncağa binmeye bayılır. çok eğlencelidir. benim başımı dönderdiği için binemiyorum.

1

parkların vazgeçilmezidir. artık herkes evinin önüne yapmaya çalışıyor. ya da hazır salıncaklar alıyor. bence zevkli şeylerden biri.

0

genç ve çocukların heves edip genelde sıra olduğu ve sırayla binilmesi ön görülen eğlence ve zaman geçirme yeridir.

0

küçük çocukları sağlanması için yapılmış bir park oyuncağıdıriki tarafı halatla bağlanmış veya zincirle bağlanmış tahta veya plastikten yapılan oyuncak.

1

bir parkta yani lunapark yada çocuk parklarında çocukların bazende büyüklerin beşik gibi bir ileri bir geri gitmeleri için yapılan oyuncak.

1

küçük çocukları uyutmak için beşik yerine kullanılan ve karşılıklı iki yere iple bağlı bulunan asılı, kolayca sallanan yatak.

Bilgi, eğlence ve arkadaşların burada.