salça

hepsi | bugün   13 entry   -

1

yemek yapmada kullanılan malzeme

1

domateslerin iyice kaynatılması ile edilen yoğun kıvamlı yiyecektir. yemeklere eklenebilir. içerisine uzun süre saklayabilmek adına tuz da konulmaktadır.

0

yemek yapmak için kullanılan bi tür tatlandırıcı

0

ham maddesi domates olan mutfağın olmazsa olmazı yemeklerin rengini ve lezzetini veren malzeme.

1

genelde kalitelisini ve gerçeğini bulmanın zor olduğu ama yemeklerimiz için olmazsa olmaz olan gıda maddesi. elde yapılan yerini buldum ve biraz pahalı olsa da vazgeçmeden oradan almaya devam ediyorum.

0

yemeklere lezzet veren olmazsa olmazdır. hele ki ev yapımı olursa tadından yenmez. çocukken ekmeğe sürer yerdim. çok lezzetli olurdu.

0

yemeklerin olmazsa olmazı diyebilirim hemen hemen her yemeğe lezzet katar.

1

yaz aylarına yakın biber ve domates yıkanıp kesilip sonra da makinadan çekilir ortaya çıkan sıvı güneşte temiz bir yerde kurutulur. sonrasında elde edilen salça yemeklerde kullanılır.

0

bide bilip bilmediği her işe salça olanlar var.

1

domatesin rendelenerek ya da robottan geçirilerek sıvı kaybettirilmesinden sonra geride kalan tortudur. biber salçası ve biber, domates karışık salça da bulunmaktadır.

0

yemeklere renk ve tat vermek için kullandığımız baharattır yemeklerin rengini dgüzelleştirir hem biberden hemde domatesten yapılır.

0

yemeklere tat ve renk vermek üzere konulan, özel olarak hazırlanmış domates ya da biber ezmesi.

0

yemeklere lezzet veren bir madde. yaz aylarında domates ve acı biberden yapılır. domates ve biberler temizlendikten sonra makinede çekilir. çekilenler güneşte yoğunlaşsın diye güneşli yerlere konulur. ara ara karıştırılır.

Bilgi, eğlence ve arkadaşların burada.