şahit

hepsi | bugün   14 entry   -

2

mahkeme salonlarında, bir kişinin aklanabilmesi ve haklı duruma gelmesi amacıyla ifade veren kişilere denir.

0

bir olaya, bir duruma tanık olmaktır. mahkemelerde bilgisine başvurulur. nikah masasında nikahın tanığı olunur. bazen de başa bela olur.

1

diğer adı tanıktır. olayın içinde olan ya da dışarıdan olayı görüp, izleyen kişiler için kullanılır. suçsuz olan kişi için tanıklık yapma hakkına sahiptir.

1

bir olay hakkında onu gören insanlara verilen addır.mesela bir yerde meydana gelen bir cinayetin bir kişi tarafından görülmesidir.

1

bir olaya tanıklık etmek. ama günümüzde maalesef özellikle mahkemelerde utanmadan yalancı şahitlik yapan terbiyesiz hain insanlar var.

0

bir olayı veya bir durumu görüp mahkemede veya karakolda olanları anlatmaktır.

0

görgü tanığı, olayları gören bilen. gerektiği durumlarda bildiklerine şahitlik yapması istenen.
daha önce mahkeme de şahitlik yapmış biri olarak, oranın ambiansı ve hakimin yemin ettirmesi ile bildiklerini anlatmak ve asla o ambians da yalan şahitlik yapma fikri bile aklınıza gelmeyecek bir ortam. ben olduğu gibi anlattım, zaten yalan şahitlik yapmaya kalksam muhtemelen bayılırım öylede beceremem.

0

bir olaya, duruma tanık olan, o olayı ve durumu bilen, gören, yaşayan kişilere tanık denir. mahkemelerde bilgisine başvurulan kişidir. yalancı tanık olan iflah olmaz.

1

bir olay ile ilgili olarak olduğu anda onu gören insanlara verilen addır.yani bir şeyi görerek onun hakkında bilgi veren insanlardır.

1

diğer anlamı tanıktır. genel olarak bir olay için göğü tanığı anlamında ya da bir iddia söz konusu olduğunda kullanılan bir kelimedir. iddia için üçüncü bir kişiye söylenir.

0

mahkeme salonlarında veya nikah akdinin gerçekleşmesi gereken üç kişi şahidin olmasıdır bir işe ortak olan kimse onu bizzat olarak gören tanık olan biridir.

0

bir olayı gören, bir duruma tanık olandır. olay ya da durum gerçekleşirken orada olan olayın ve durumun göreni olan kişidir. şahit olmak büyük sorumluluktur. sorulduğu vakit gerekeni söylemek lazım.

1

tanık ya da şahit, gördüğünü veya bildiğini anlatan kimse. bir duruşmada bilgisine, görgüsüne başvurulan kimse olarak da tanımlanır. tanıklık gönüllü ya da yasa zoruyla yapılabilmektedir.

0

bir olaya ya da duruma tanık olan kişidir. şahit, olayı görmüştür. eğer suç teşkil eden bir olay ise şahidin ifadesine başvurulur. şahitlik çok önemli bir durumdur. doğruları konuşmak çok önemlidir. yalancı şahitlik yapan iflah olmaz.

Bilgi, eğlence ve arkadaşların burada.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler