sağlık ocağı

hepsi | bugün   10 entry   -

1

hastanelerden küçük genellikle sağlık kontrolü için ya da grip nezle öksürük boğaz ağrısı gibi hastalıkları tedavi eden yer

1

hastanelerden küçük köylerde bulunan sağlık kurulumudur devlete bağlıdır. .

1

mahallelerde bulunan aile hekimi de atanan, daha çok tedavi değil de ilaç yazdırmak için tercih edilen sağlık kurumu.

0

ara sokaklarda bulunan hastanenin alt kademesi ve ana noktası diye bilinen hasta kontrol merkezidir

1

hemen hemen her köyde bulunan acil durumlarda başvurulan sağlık alanlarıdır. bence faydalı ama şuanda sağlık ocaklarına pek önem verilmiyor gibi.

1

köy kasaba ve büyük mahallerde bulunan küçük hastahane benzeri sağlık merkezleridir. aile hekimlerinin tarafından yönetilen daha çok kontrol amaçlı ve recete yazdırılmak için kullanılan sağlık kuruluşları.

1

köylerde olan sağlık bakanlığına bağlı sağlık kurumu dur mesela nufusu ama olan yerlerde bulunur çünkü az nüfuslu bir yere hastane yapmak doğru olmaz o yüzden sağlık ocağı yaparlar.

1

mahallelerde hastanelere yardımcı kuruluş olduğunu düşündüğüm daha çok sürekli ilaç kullananların ilaçlarını yazdırmak için gittiği, bebeklerin aşılarını takip eden küçük sağlık kuruluşu.

1

mahalle semt, ilçe ve illerde bulunan ufak tefek rahatsızlıklar için gidilebilen hastahanelere yardımcı olmak amaçlı kurulmuş yerlerdir.

0

çoğu mahallede olan bir sağlık kuruluşudur. doktor, ebe, hemşire bulunur. basit iş ve işlemler yapılır. basit muayeneler, iğne, reççete yazma, kontrol vb.

Bilgi, eğlence ve arkadaşların burada.