saça düşen ilk ak tel

hepsi | bugün   8 entry   -

1

genelde ölümün yaklaştığı ile irtibatlı olduğu düşünülen ak saçların ilk telinin düşmesiyle insanın içerisinde farklı duygular uyanmasına sebep olur. "galiba yaşlanıyorum" düşüncesi geçer hemen zihinlerden.

1

16 yaşında bile yokken düştü sacima çok.erken beyazdı sacmalrim irsi bizde malesef. su an saçımı her zaman boy atmak zorundayım.

0

saçına düşen ilk ak saç yavaş yavaş yaşlandığının belirtisidir.

1

daha 23ümde bir günde üzüntüden acıdan çıkan ak teller ve hala ısrarla durmaları bana o acıdan yadigar. şimdi bir kaç tane daha çıktı onlarda yine acıdan ve bu seferki beyazların sahibi tamamen başkası. zamanla da daha çok çıkar ama daha zamanı var.

0

saçın beyazlaması insanı tedirgin eder. çünkü beyaz saç yaşlılık göstergesidir. önemli olan ruhun genç olmasıdır. saç boyanır. fakat ruh değişmez.

1

genelde insanların yaşlarının ilerlemesi sonucunda kafalarında veyahut vücudunun başka yerlerinde beyaz tüyler kıllar ortaya çıkmaya başlar.

0

bazen yaşlılıktan saçlar beyazlar, bazende genç yaşta beyazlar. benim ilk beyaz saçım ortaokul birinci sınıfta çıkmıştı. o beyaz teli farkında olmadan arkadaşım koparmıştı. çok geçmeden onun üzerine birçok beyaz saç ortaya çıkmıştı.

0

gençlerde de ortaya çıkıyor bazen. benim kafamda da var 1 tane. koparımca tüm saça yayılıyor diyorlar. ne kadar gerçek bilmiyorum.

Bilgi, eğlence ve arkadaşların burada.